Darbo laikas
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 8.00 - 12.00
Mus rasite:
Kėdainiai, Budrio g. 5
Tel. (8 347) 515 73
       (8 347) 508 72

Faks. (8 347) 677 95

Aktualijos

 • 2018 02 01 Žiemos atostogų vaistinėlė

   

  Prasidėjus vasaros sezonui, tarsi įprasta kalbėti apie saugias vasaros atostogas ir ką būtiniausio reikia įsidėti į atostogų vaistinėlę, tačiau nemažiau svarbu žinoti kaip turi atrodyti ir žiemiška kelionės vaistinėlė. Galbūt jos niekuo ir nesiskiria. Bet išsamiau apie tai, ko reikia turėti žiemos atostogų vaistinėlėje, jog apsisaugotumėte nuo labiausiai tikėtinų pavojų, pataria VšĮ Kėdainių PSPC Josvainių ambulatorijos šeimos gydytoja Ineta Jankūnienė.

  Žiemos atostogos pirmiausia asocijuojasi su žiemos pramogomis – slidinėjimu ir pan., o slidinėjimas – su kaulų lūžiais. Kokia būtų pirmoji pagalba?

  Paprastai žmogui sunku suprasti ar kaulas iš tikrųjų lūžo, ar tai yra raumenų, sausgyslių patempimas, ar sąnario išnirimas. Kadangi simptomai yra labai panašūs – aštrus skausmas, tinimas, tos vietos deformacija, galūnės mobilumo sumažėjimas. Svarbiausias pirmosios pagalbos tikslas būtų imobilizuoti pažeistą vietą su vietoje turimomis priemonėmis. Reikalinga, kad galūnė būtų stabili, nesilankstytų per sąnarius žemiau ar aukščiau įtariamo lūžio, šaldyti ir žinoma kviesti pagalbą ar kreiptis į artimiausią gydymo įstaigą.

   

  O jei tik nepatogiai slystelėjome, pasitempėme raumenis, sumušėme galūnes, atsirado kraujosruvos. Kaip tokiu atveju galėtume padėti sau?

  Pirmą parą svarbiausia būtų pažeistos vietos šaldymas. Reiktų dėti šaltus kompresus ar ledukus, šaldyti - su pertraukomis. Pažeistą vietą galima sutvirtinti pvz. elastiniu bintu tik ne per stipriai, taip pat reikalinga tos vietos ramybė. Visos šios priemonės mažins patinimą, hematomų susidarymą. Skausmui malšinti galima išgerti nuskausminamųjų. Sekančią dieną galima naudoti įvairius šaldančius priešuždegiminius ar hematomas mažinančius tepalus.

   

  Jei patyrėme smulkią traumą ir negalime tverti skausmo?

  Galima išgerti nesteroidinį vaistą nuo uždegimo, kuris malšina skausmą ir mažina pažeistos vietos uždegimą.

   

  Kokia pirmoji pagalba būtų peršalus ar net nušalus odai?

  Specifinio peršalimo gydymo nėra, lengvinami tik simtomai, svarbiausia gausus šiltų skysčių vartojimas, kosuliui palengvinti naudojami įvairūs kosulį lengvinantys ar slopinantys sirupai, slogai – specialūs hipertoniniai druskų tirpalai, karščiavimui, esant aukštesniam nei 380C-paracetamolis.

  Nušalus odai reikalingi raminantys, drėkinanys ir skatinantys regeneraciją kremai.

   

  Dažnam keliautojui, nesvarbu kur jis keliautų, į šaltuosius ar šiltuosius kraštus, sutrinka virškinimas, ima mausti, pūsti pilvą. Ką tokiu atveju daryti?

  Visuomet pravartu vaistinėlėje turėti vaistų nuo pilvo pūtimo, rėmens graužimo ar virškinimo fermentų, kadangi svetimoj šaly pasikeičia tiek valgymo ritmas, tiek pačio maisto racionas. Reikia stengtis valgyti reguliariai, naudoti daug skysčių.

   

  Koks yra didžiausias skirtumas tarp šiltiems ir vėsiems kraštams skirtų vaistinėlių?

  Didžiausias skirtumas, kad vykstant į šaltuosius kraštus nereikalingi repelentai nuo vabzdzių.

   

  Prieš išvykstant atostogų, praverstų galbūt pasikonsultuoti ir su šeimos gydytoju?

  Manau, kad būtų gerai pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju prieš kelionę, kadangi jis puikiai žino apie pacientą ir jo ligas, todėl gali tiksliau patarti kokių medikamentų gali prireikti.

   

  Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams
  Grįžti į aktualijų sąrašą