Darbo laikas
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 8.00 - 12.00
Mus rasite:
Kėdainiai, Budrio g. 5
Tel. (8 347) 515 73
       (8 347) 508 72

Faks. (8 347) 677 95

Aktualijos

 • 2018 02 06 Pasaulinei kovos su vėžiu dienai paminėti


  Remiantis Higienos instituto sveikatos informacijos centro statistiniais duomenimis matyti, kad piktybiniai navikai užima antrą vietą tarp pagrindinių mirties priežasčių. Specialistų teigimu, Lietuvoje kasdien vėžio diagnozę išgirsta beveik 50 žmonių, apie 80 tūkst. žmonių šiuo metu serga onkologinėmis ligomis. Tarptautinės vėžio kontrolės organizacijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) iniciatyva, vasario 4-oji paskelbta Pasauline kovos su vėžiu diena, o visas vasario mėnuo skiriamas burnos vėžio profilaktikai.

   

  Ta proga Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre su Trečiojo amžiaus universiteto studentais susitiko POLA (pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos) kortelės koordinatorė Jolita Vyšniauskienė. Lektorė susirinkusius supažindino su Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos veikla.

  Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro sveikatos kabineto darbuotojai pagal Valstybinės ligonių kasos prie sveikatos apsaugos ministerijos (www.vlk.lt) informaciją parengė ir susirinkusiems išdalino lankstinukus „Prevencinės programos. Galimybė nemokamai pasitikrinti sveikatą“.  Lankstinuke pateikta informacija apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamas prevencines programas.

  Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa skirta 50–69 metų (imtinai) vyrų ir vyrų nuo 45 metų, kurių tėvai ar broliai yra sirgę prostatos vėžiu, priešinės liaukos susirgimų prevencijai. Informavimo apie priešinės liaukos vėžio ankstyvąją diagnostiką ir prostatos specifinio antigeno (PSA) nustatymo paslauga teikiama ne dažniau kaip vieną kartą per dvejus metus, išskyrus individualius atvejus.

  Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa skirta 50–74 metų amžiaus asmenims dėl storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos profilaktikos. Informavimo apie storosios žarnos vėžio ankstyvąją diagnostiką ir iFOBT rezultatų įvertinimo paslauga teikiama ne dažniau kaip vieną kartą per dvejus metus.

  Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių programa skirta moterų nuo 25 iki 60 metų amžiaus gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencijai. Suteikus gimdos kaklelio citologinio tepinėlio paėmimo ir rezultatų įvertinimo paslaugą, ji vėl teikiama po trejų metų.

  Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio programa skirta moterų nuo 50 iki 69 metų amžiaus krūties piktybinių navikų prevencijai. Krūties piktybinių navikų profilaktikos ir siuntimo atlikti mamografijos paslauga teikiama ne dažniau kaip vieną kartą per dvejus metus.

  Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių programa skirta vyrų nuo 40 iki 55 metų ir moterų nuo 50 iki 65 metų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai. Informavimo apie didelę širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę, šios tikimybės įvertinimo, pirminės prevencijos priemonių plano sudarymo ar siuntimo išsamiai įvertinti širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę paslaugos teikiamos ne dažniau kaip vieną kartą per metus.

  Dėl dalyvavimo programose reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

  Pabrėžiama, kad programos yra skirtos visų pirma nustatyto amžiaus asmenims. Tačiau gydančio gydytojo sprendimu, jei tam yra medicininių priežasčių, visi reikalingi tyrimai atliekami ir skiriamas gydymas, apmokamas PSDF biudžeto lėšomis, papildomai pacientui mokėti nereikia.

   

  Danutė Šilkaitienė, sveikatos mokymo organizatorė
  Grįžti į aktualijų sąrašą