Darbo laikas
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 8.00 - 12.00
Mus rasite:
Kėdainiai, Budrio g. 5
Tel. (8 347) 515 73
       (8 347) 508 72

Faks. (8 347) 677 95

Aktualijos

 • 2018 02 15 Rajono vadovai aplankė gydymo įstaigas

   

  Vasario 14 d. Kėdainių rajono vadovai – savivaldybės meras Saulius Grinkevičius ir mero pavaduotoja Olga Urbonienė lankėsi dviejose gydymo įstaigose - VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre ir Kėdainių ligoninėje. Susitikę su šių įstaigų vadovais – Audrone Rimkevičiene ir Stasiu Skauminu apžiūrėjo paskutinį pirkinį – rentgeno aparatą bei naujai įrengtą rentgeno kabinetą, apsilankė Priėmimo - skubiosios pagalbos skyriuje, kuriame aptarė galimas pertvarkas. 2017 metais rajono savivaldybė skyrė solidžią pinigų sumą, kad šiose gydymo įstaigose kuo geriau jaustųsi čia dirbantys žmonės ir atvykę pacientai, o pačios gydymo įstaigos atitiktų šio laikmečio reikalavimus. 

  Naujasis rentgeno aparatas jau veikia

  ,,Džiaugiamės viskuo, kas yra nauja, itin didele įranga, kuri tarnauja ne vieną dešimtmetį. Užbaigėm didelį projektą, kuris truko 10 metų.Norint sumažinti pacientų eiles, praėjusiais metais iš rajono savivaldybės lėšų buvo nupirktas ir naujas echoskopas (dabar iš viso yra naudojami trys tokie aparatai). Tai stambus pirkinys, kainavęs apie 60 tūkst. eurų. Nuo vasario 1 d. Kėdainių PSPC pediatrijos skyriaus koridoriaus gale pradėjo veikti rentgeno kabinetas. Toje pačioje vietoje prieš 13 metų taip pat buvo daromos rentgeno nuotraukos. Duris atverti kabinetas galėjo ir anksčiau, tačiau paskutinius du mėnesius teko paruošti dokumentus, įvykdyti įvairius formalumus, kadangi rentgeno aparatas priklauso pavojingų įrenginių kategorijai, todėl būtina tikrinti, ar tas aparatas neveikia ligonių koridoriuje, vaikščiojančiųjų lauke ir pan. Ir tik gavusRadiacinės saugos centro leidimą, galėjome pradėti darbą. Atsiliepimai patys geriausi, aparatas yra aukščiausios kokybės, japonų gamybos ,,Toschiba“ firmos“, - paaiškino Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas.

  Su šiuo rentgeno aparatu bus galima daryti ne tik kaulų, vidaus organų nuotraukas, bet ir diagnozuoti įvairias ligas. Savivaldybės biudžeto bei ligoninės skirtomis lėšomis buvo įrengta bei visapusiškai sutvarkyta rentgeno patalpa. Savivaldybė šiems darbams skyrė apie 15 tūkst. eurų. Tokio kabineto įrengimui yra keliami specialūs reikalavimai, tad darbai truko visą rudenį bei žiemą.Su naujuoju rentgeno aparatu bus galima per vieną dieną aptarnauti iki 50 pacientų, jau padaryta per 400 rentgeno nuotraukų.

  ,,Visi pacientai yra mūsų įstaigos, o naujasis rentgenas darys nuotraukas profilaktiškai tikrinamiems žmonėms, pavyzdžiui, pedagogams, taip pat medikams, tiems, kurių darbas susijęs su maisto gamyba, visiems, kuriems kartą per metus reikia pasitikrinti sveikatą“, - komentavo rentgeno aparato naudą Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė.

  Numatoma pertvarka priėmimo skyriuje

  Rajono vadovai apsilankė ir Kėdainių ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje. Ligoninės vadovas parodė, jog šiuo metu šiame skyriuje esančios dvi palatos, kuriose po 4 lovas, akivaizdžiai yra per ankštos. O jeigu tarp pacientų, kuriam reikalinga skubioji medicinos pagalba yra neblaivus ar ne kaip ,,kvepiantis” pacientas ir jei tokių net keli, negali jų guldyti tarp kitų pacientų.Todėl suprantama, jog būtent tokiems pacientams būtina atskira palata, kurią planuojama įrengti šalia esančiose patalpose, šiuo metu skirtose kitoms reikmėms. Planuojama pertvarkyti ir medicinos personalo kabinetą bei akušerinį priėmimo kabinetą.

   

  Gydymo įstaigų vadovai pasidžiaugė praėjusiais metais įrengta automobilių stovėjimo aikštele – atvykstantiems nebetenka sukti galvos, kur rasti vietos pasistatyti savo automobilį, laboratorinio-stomatologinio korpuso pakeistais langais, kuomet nebereikia šalti Dantų gydymo skyriuje dirbantiems odotologams bei atėjusiems pacientams, o laboratorijoje veikiančių medicininių prietaisų nebereikia papildomai šildyti, nes dabar jie veikia be trikdžių.

   

  Ženklios rajono savivaldybės investicijos

  ,,Šiandien apžiūrėjome paskutinį objektą – tai Kėdainių ligoninei priklausantį naują rentgeno aparatą, kuriam iš programos skirta 200 tūkst. eurų ir kabineto pritaikymui dar apie 15 tūkst. eurų. Visos lėšos skirtos iš rajono savivaldybės biudžeto. Kėdainiečiai jau žino ir naudojasi praėjusiais metais prie gydymo įstaigų įrengta automobilių stovėjimo aikštele, skirta 175 automobiliams, iš jų 16 – neįgaliesiems. Automobilių aikštelės įrengimo darbus vykdė UAB ,,Jonavos hidrotechnika“, darbų vertė – apie 295 tūkst. eurų. Praėjusiais metais iš rajono savivaldybės biudžeto, skyrus 90 tūkst. eurų, buvo pakeisti 84 laboratorinio - stomatologinio korpuso langai.

  Rajono savivaldybė iš tiesų skyrė solidžią pinigų sumą, bet to reikia mums visiems, kad šios gydymo įstaigos atitiktų XXI amžiaus reikalavimus. Programoje pinigų yra ir daugiau. Kaip tik šiandien apžiūrėjome Kėdainių ligoninės priėmimo skyrių, kurio patalpos manau ne visiškai atitinka lūkesčius ir reikalavimus, nes 4 pacientams skirtos lovos mažose palatose nėra gerai. Šią situaciją aptarėme su ligoninės direktoriumi Stasiu Skauminu, ką vis dėlto reikėtų padaryti, kad pagerintume sąlygas. Matome, kad galimybės yra, patalpų taip pat, bet aišku reikėtų pagalvoti iš kur remontui rasti papildomų pinigų ir tartis su Savivaldybės taryba, kad būtų skirta lėšų šiems darbams atlikti“, - apibendrino vizitą rajono meras Saulius Grinkevičius.

  Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams
  Grįžti į aktualijų sąrašą