Darbo laikas
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 8.00 - 12.00
Mus rasite:
Kėdainiai, Budrio g. 5
Tel. (8 347) 515 73
       (8 347) 508 72

Faks. (8 347) 677 95

Aktualijos

 • 2018 04 06 Rajono gydymo įstaigose lankėsi Sveikatos apsaugos ministras – A. Veryga

   

  Penktadienio popietę VšĮ Kėdainių PSPC ir VšĮ Kėdainių ligoninėje lankėsi Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kurį atlydėjo Seimo narys Darius Kaminskas, Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė ir savivaldybės gydytoja Ramunė Kabošienė. Susitikęs su Kėdainių PSPC direktore Audrone Rimkevičiene ir Kėdainių ligoninės vadovu Stasiu Skauminu, ministras pirmiausia apsilankė Psichikos sveikatos skyriuje bei Psichiatrijos dienos stacionare, susipažino su stacionaro teikiamomis paslaugomis, kurias pristatė Psichikos sveikatos skyriaus vedėja Aistė Leleikienė. Svečiai apžiūrėjo moderniai įrengtus Akušerijos-ginekologijos, Reanimacijos skyrius.Apsilankęs administraciniame-laboratoriniame korpuse, Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga apžiūrėjo Kėdainių ligoninės laboratorijos patalpas, o Kėdainių PSPC Dantų gydymo skyriuje užsuko į vieną kitą kabinetą, susitiko su vedėja Rūta Lavrukėniene.

  Ministro įspūdžiai neblogi

  Pasidomėjus, kokie įspūdžiai bei kokie rezultatai, apžiūrėjus Kėdainių gydymo įstaigas, A. Veryga atsakė: ,,Mūsų apsilankymo tikslas, kaip ir bet kuriame mieste, pamatyti kaip gyvai atrodo gydymo įstaigos, pasikalbėti su administracija, pasižiūrėti ko trūksta, kuo gyvena ligoninė, kiek pacientų yra, nes iš popierių ir dokumentų ar iš to, ką žmonės pasakoja, kartais sunku tą vaizdą susidaryti. O įspūdžiai visai neblogi, ir vaizdas neblogas, sakyčiau geras. Iš tikrųjų, gražiai tvarkosi įstaiga. Kaip ir visur, aišku, yra vietų, kurias norisi ir pačiai įstaigai tvarkyti.Tai ir laboratorijos patalpos ir liftas, pacientams naudotis, ką minėjo administracija. Tai tokie baziniai poreikiai, reikalingi objektai, niekas nesiginčija, kad juos reikia sutvarkyti, reikia ieškoti galimybių“.

  Paklaustas, ar ministerija žada rasti tų galimybių, ministras atsakė:,,Ieškosim, o kaip seksis, pamatysim“.

  Pastaruoju metu buvo pasklidę kalbos, kad rajoninės ligoninės lyg ir nereikalingos, gali būti uždarytos, o kaip bus su Kėdainiais?

  ,,Nežinau, kas pasėjo šitą fantaziją, manau, gal kam nors smagu žmones gąsdinti, kad rajoninių ligoninių nereikia. Jų tikrai reikia. Klausimas, kas tose ligoninėse turėtų būti, kiek ir kokių paslaugų turėtų būti teikiama. Mažėjant gyventojų skaičiui, kaip mes čia ir kalbėjome, kad mažėja gimdymų skaičius, ir jei jis toliau mažės, klausimas bus keliamas kaip gali išgyventi Akušerijos-ginekologijos skyrius. Daugės slaugos lovų skaičius, nes senstant visuomenei, tai natūralu, to labiau reikia.Ligoninės yra gyvas daiktas, nes ligoninė kaip ir mokykla turi taikytis prie visuomenės poreikių. Ji negali likti tokia, kokia buvo. Atsiranda naujos sritys, tokios kaip geriatrija, atsiranda galimybė vyresnio amžiaus žmonėms geriau padėti, geriau teikti pagalbą, ypač sergantiems keliomis lėtinėmis ligomis. Todėl ligoninės tokia kryptimi ir turi tvarkytis, Tai nereiškia, kad ji turi išnykti iš žemėlapio, bet visą laiką yra keliamas klausimas, kokia jos struktūra, kokie skyrai, kiek yra pacientų. Ir jeigu bus ką gydyti, bus ir ligoninė. Jeigu dėl kokios nors priežasties neliks Kėdainių, ir gyventojai išvyks kur nors kitur, neveiks ir ligoninė“, - apibendrino A. Veryga.

  Ragins ministeriją prisidėti prie darbų

  Paklaustas, kas buvo sutarta su Sveikatos apsaugos ministru ir ko iš Sveikatos apsaugos ministerijos bus prašoma, rajono meras Saulius Grinkevičius sakė, kad pirmiausia ministrui norėjosi parodyti, ką mes gero turime, kurie korpusai, kokie skyriai sutvarkyti. Bet didžiausias galvos skausmas yra administracijos-laboratorijos korpusas, kuriame dirba ir Dantų gydymo skyrius, jo būklė iš tiesų bloga. ,,Aš manau, kad mes, kaip savivaldybė turime teisę kategoriškiau pasakyti, kad Sveikatos apsaugos ministerija taip pat turi prisidėti prie gydymo įstaigų gerinimo infrastruktūros. Kadangi rajono savivaldybė pastaruosius metus skyrė labai daug pinigų įvairiems darbams, kurie buvo atlikti Kėdainių PSPC ir Kėdainių ligoninės patalpose ir teritorijoje. Tai ir automobilių stovėjimo aikštelė, kainavusi beveik 400 tūkst eurų, administracinio –laboratorijos korpuso naujų langų pakeitimas, apie 100 tūkst. eurų, įrengtas keltuvas neįgaliesiems bei sunkiai vaikštantiems, taip pat įrengtas Rentgeno kabinetas su įranga. Iš viso rajono savivaldybė yra skyrusi per 600 tūkst. eurų, kai tuo tarpu ministerija pastaruoju laiku labai pasyviai į tai žiūrėjo. Bet yra viltis, ministeriją vis dėlto įtikinsim, kad ji turi prisidėti prie tų darbų, kuriuos reikia užbaigti“, - teigė rajono vadovas.

   

  Meras pastebėjo, kad žmonės, turintys judėjimo negalią sunkiai gali patekti į Dantų gydymo skyriaus kabinetus, nes jie yra antrame aukšte, o liftas yra visiškai netinkamas, sovietinių laikų, todėl būtina įrengti išorinį liftą, kad būtų patogu juo naudotis. Mero nuomone, ir įstaigos interjeras reikalauja nemažų lėšų. Nebūtina juk viską atlikti iš karto. Galima pradėti nuo lifto, kuris yra labai svarbu, po truputį tvarkyti kabinetus, kad per kelis metus būtų galima užbaigti administracinį-laboratorinį korpusą, kad mūsų ligoninės ir pirminės sveikatos priežiūros centro patalpos tikrai būtų tinkamai paruoštos mūsų kėdainiečių poreikiams.

  Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams

   

   


  Grįžti į aktualijų sąrašą