Darbo laikas
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 8.00 - 12.00
Mus rasite:
Kėdainiai, Budrio g. 5
Tel. (8 347) 515 73
       (8 347) 508 72

Faks. (8 347) 677 95

Aktualijos

 • 2017 08 09 Kėdainių PSPC įrengtas keltuvas padės nevaikštantiems ir sunkiai judantiems

   

  Trečiadienio rytą apžiūrėti naujojo VšĮ Kėdainių PSPC įrenginio – modernaus keltuvo, atvyko rajono meras Saulius Grinkevičius bei rajono žiniasklaidos atstovai. Nors šiais laikais tokie įrenginiai jau nebestebina, tačiau ilgai lauktas modernus keltuvas, įrengtas Kėdainių PSPC pirmame aukšte prieš registratūrą ir į antrąjį aukštą keliantis neįgaliųjų vežimėliuose sėdinčius bei sunkiai vaikštančius pacientus, didelis įvykis.

  Keltuvu– į antrąjį aukštą

  Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoja klinikiniam darbui Laima Juodeikienė patikslino, kad keltuvas pritaikytas neįgaliesiems, bet juo galės naudotis ne tik neįgalieji, bet ir visi, kurie sunkiai vaikšto, yra traumuoti, kuriems sunku lipti laiptais. Nuo šiol lengviau bus galima pasiekti antrame aukšte dirbančius šeimos gydytojus, procedūrų kabinetą, laboratoriją, akušerius-ginekologus, gydytojų konsultacinę komisiją (GKK), Kauno teritorinės ligonių kasos atstovę.

  ,,Įstaigoje prisirašę daugiau kaip 42 tūkst. pacientų, iš kurių daug pagyvenusio amžiaus žmonių, sunkiai vaikštančių. Patys matėme, kaip jiems sunku pasiekti gydytojus, kurie dirba antrame aukšte. Džiaugiamės šiuo keltuvu, kuris buvo labai lauktas ir norime padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie jo įsigijimo – savivaldybės tarybai, rajono merui, darbus vykdžiusiai ir keltuvą sumontavusiai UAB ,,Šumera“ iš Kėdainių“, – kalbėjo L. Juodeikienė.

  Meras išbandė keltuvą

  Atvykęs apžiūrėti naujojo keltuvo, rajono meras Saulius Grinkevičius jį taip pat ir išbandė.

   

  ,,Kiekvienais metais rajono taryba, tvirtindama savivaldybės biudžetą, numato nemažą pinigų sumą neįgaliųjų poreikiams patenkinti, kad jiems būtų paprasčiau judėti ar pasiekti tam tikras įstaigas. Iš Socialinės apsaugos plėtojimo programos viešųjų aplinkų pritaikymui žmonėms su negalia buvo skirta 30 tūkst. eurų. Iš šios sumos 16,5 tūkst. eurų skirta keltuvui įrengti Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre. Manau, kad šiuo keltuvu  patenkinti ir personalas, ir gyventojai, kurie sunkiai gali judėti, turi laikinų traumų, kuriems dažnai reikia lankytis pas medikus, patekti į laboratoriją, procedūrų kabinetą, nuo šiol jiems tikrai bus daug patogiau. Džiaugiuosi šiuo įrenginiu, kuriuo manau džiaugsis ir į gydymo įstaigą atėję kėdainiečiai“, – teigė rajono meras Saulius Grinkevičius.

  Kels iki 400 kg

  Iš vakaro keltuvą išbandė ir šio įrenginio gamintojo UAB ,,Paradis“ atstovas bei kėlimo įrenginių ekspertas Vytautas Bičiūnas, kuris patikino, kad keltuvas – puiki alternatyva liftui, kuris pritaikytas neįgaliųjų ar žmonių, kuriems sunku lipti laiptais kėlimui. Keltuvo greitis – 0,15 m/s, aukštis – 3,3 m, keliamoji galia – iki 400 kg.

  Kaip pastebėjo ekspertas, pastaruoju metu tokių įrenginių padaugėjo, kadangi viešo naudojimo pastato nebus galima eksploatuoti, jei nebus panašaus įrenginio. Tai savivaldybės, gydymo įstaigos ar panašios patalpos, kuriose turi būti sumontuotas liftas arba keltuvas. Kadangi liftas yra brangus įrenginys, kuriam žymiai daugiau keliama reikalavimų, todėl populiaresni keltuvai, kurie atlieka tą pačią funkciją, tik neišvysto didelio greičio. Paprastai rusiško lifto greitis yra 0,7 m/s, o užsienietiško – 1m/s.

  Keltuvu naudotis paprasta – durys atsidaro su rankena, o patekus į keltuvą, šis veikia paspaudus ir laikant mygtuką. Išsamesnė keltuvo naudojimo instrukcija yra pačiame keltuve.

  Nauja įranga atsinaujino ir odontologų kabinetas

  Tą pačią dieną du nauji odontologinės įrangos komplektai pradėjo veikti ir odontologų kabinete. Gydytojos odontologės pripažino, kad bus patogiau dirbti ir joms, ir patogiau jaustis dantis besigydantiems pacientams.

  Vykdant šių metų odontologinės priežiūros/pagalbos kokybės gerinimo Kėdainių rajono savivaldybės gyventojams programą, iš rajono biudžeto skirta 18 tūkst. eurų. Iš šios sumos įsigyti du komplektai modernios odontologinės įrangos – kėdė pacientui bei gydytojui odontologui, būtina odontologinė įranga, priedėlis su reikiamais atsiurbėjais ir kt. priedais.

   

  Apžiūrėjęs naująją odontologinę įrangą, rajono meras S. Grinkevičius pajuokavo, kad su šia įranga gydant dantis, pacientams turėtų mažiau skaudėti.

  Dantų gydymo skyriaus vedėja Rūta Lavrukėnienė patikino, kad pacientų netrūksta – vienas gydytojas odontologas per dieną priima apie 15, net 18 pacientų, todėl suprantama, kad odontologinė įranga ir nusidėvi, todėl esant galimybei, kai atsiranda papildomų lėšų, stengiamasi atsinaujinti. Šiuo atveju naujos odontologinės įrangos įsigijimui lėšų skyrė rajono savivaldybė. Atnaujinta įranga tame kabinete, kuri buvo seniausia – įsigyta beveik prieš dešimtį metų. Nauja odontologinė įranga yra lietuviška, kurios gamintoja – ,,Medica“ iš Šiaulių.

  Įranga vis tobulesnė

  R. Lavrukėnienės teigimu, kiekvienais metais odontologinė įranga vis tobulėja. Helio lempa, kuri naudojama kietinti plombinėms medžiagoms, yra įmontuota į įrenginį, patys antgaliai yra tobulesni, patogiau jais naudotis. Tobulesni paciento kėdės pakėlimo ir nuleidimo mechanizmai. Pacientai tikrai jausis geriau, o ir gydytojui odontologui dirbti bus patogiau.

   

  Kėdainių PSPC Dantų gydymo skyriaus vedėja informavo, kad šiuo metu intensyviai vyksta moksleivių dantų profilaktinis tikrinimas. Apie nesveikus vaikų dantis tėvai informuojami ir perspėjami, kad juos reikia kuo skubiau gydyti.

   

  Rajono meras taip pat apžiūrėjo kaip vyksta šalia Kėdainių ligoninės bei Kėdainių PSPC automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo darbai, kurie, pradėti gegužę, rudenį turėtų būti užbaigti.  

  Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams

   

  Grįžti į aktualijų sąrašą