Darbo laikas
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 7.00 - 17.00
 • 8.00 - 12.00
Mus rasite:
Kėdainiai, Budrio g. 5
Tel. (8 347) 515 73
       (8 347) 508 72

Faks. (8 347) 677 95

Naujienos

 • 2017 05 10 Tarptautiniame psichiatrų kongrese – ir Kėdainių PSPC gydytojai psichiatrai

   

  Gegužės 3-6 dienomis Vilniuje vyko tarptautinis Pasaulinės psichiatrų asociacijos (angl. World Psychiatric Association) kongresas „Besikeičianti visuomenė, besikeičianti psichiatrija, besikeičiantis žmogus“. Tokio lygio renginys mūsų šalyje buvo surengtas pirmą kartą. Kongrese dalyvavo ir pranešimą, tema:,,Fizinių pratimų įtaka depresija sergančiųjų kognityvinėmis funkcijomis“ skaitė VšĮ Kėdainių PSPC gydytoja psichiatrė Aistė Leleikienė. Kongrese taip pat dalyvavo gydytojas psichiatras Audrius Juodinis.

  Lietuvos psichiatrų asociacija į kongresą sukvietė skaityti pranešimus žymiausius Lietuvos ir pasaulio psichiatrus – apie 150 psichiatrų ir psichikos sveikatos specialistų iš daugiau nei 40 šalių: ne tik daugelio Europos valstybių, bet ir Japonijos, Australijos, Kanados, JAV, Pakistano, Rusijos, Venesuelos, Turkijos, Egipto, Brazilijos, Bahreino, Pietų Korėjos, Indijos, Kenijos, Kinijos, Irano bei kitų.

  Kaip teigė gydytoja psichiatrė A. Leleikienė, daugelis pasaulinio lygio psichiatrų Lietuvoje viešėjo pirmą kartą, todėl tai buvo unikali galimybė išgirsti naujausius psichiatrijos mokslo laimėjimus ir gyvai juos aptarti. Kita vertus, reginyje buvo nagrinėjamos itin svarbios Lietuvai temos, pavyzdžiui, savižudybių, priklausomybių bei nusikalstamumo prevencijos, psichinės sveikatos politikos formavimas, psichiatrijos destigmatizacija, migracijos sukeliamos problemos ir kiti svarbūs klausimai. Daug dėmesio buvo skiriama jaunųjų psichiatrų edukacijai ir įsitraukimui į kongreso mokslinę programą. Tai galimybė Lietuvos psichiatrams susitikti ir sudaryti bendradarbiavimo sutartis su pasaulio šalių mokslininkais. Tai buvo neįkainojama patirtis bendraujant su kolegomis iš viso pasaulio.

  Gydytoja psichiatrė šiuo metu yra ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) biomedicinos mokslų doktorantė. A. Leleikienė pažymėjo, kad savo pranešime, kurio tema sutampa su rašomos disertacijos tema, be teorinių dalykų ji pateikė ir mokslinių tyrimų, kurių dalis taip pat buvo atlikta Kėdainių PSPC ir Kėdainių ligoninėje, analizę bei duomenis.

  Tai, kad kongresas vyko būtent Lietuvoje, yra didžiulis pripažinimas ir laimėjimas. Kongreso organizacinio komiteto pirmininkas doc. dr. Alvydas Navickas yra įsitikinęs, jog Pasaulinė psichiatrų asociacija įžvelgia mūsų visuomenėje daug problemų, todėl norima paremti mus savo metodologija ir patirtimi. Pasaulyje pirmaujame savižudybių skaičiumi, mūsų šalies piliečiai, bijodami kreiptis pagalbos į specialistus, problemas skandina alkoholyje, žiniasklaidoje mirgančios antraštės apie tėvų nužudomus vaikus rodo, kad gyventojų psichologinės sveikatos rodikliai išties blogi. O psichiatrija, deja, visuomenėje vis dar apipinta sovietmečio laikų stereotipais. Trūksta politinių sprendimų, kurie pagerintų situaciją ir mūsų šalies psichinės sveikatos specialistams suteiktų galimybę pritaikyti sukauptas žinias bei patirtį visuomenės psichikos sveikatos gerinimui. Kongrese kaip tik buvo gera proga mūsų psichikos sveikatos specialistams, politikams, visuomenei padiskutuoti gyvai su asociacijos valdybos nariais, su užsienio profesionalais aptarti naujausius tyrimus bei pažangiausius psichikos ligų gydymo metodus.

  Kongrese buvo numatyta reginių ne tik specialistams, bet ir plačiajai visuomenei. Norintieji turėjo galimybę išgirsti du pranešimus aktualiomis šių dienų temomis: „Priklausomybė nuo interneto“ bei „Smurtas šeimoje ir netinkamas elgesys su vaikais“.

  Asta Raicevičienė,atstovė viešiesiems ryšiams


   


   


  Grįžti į naujienų sąrašą