Būkime tolerantiškesni ir pakantesni žmonėms,

kurie yra kitokie, nei mes juos norėtume matyti, arba kuriems skauda

ne kūną, o sielą. Gal tada lankymasis psichiatro kabinete netaps tuo skausmingu žmogaus lūžiu, po kurio nelieka kelio grįžti atgal,

į vadinamąjį sveikųjų pasaulį…

Iškilus problemoms, į Jums rūpimus klausimus atsakys:
 

AISTĖ LELEIKIENĖ

Psichikos sveikatos skyriaus vedėja, gydytoja psichiatrė

Tel. (8 347) 50645

 

 

ASTA ŠABLEVIČIENĖ

Psichikos sveikatos skyriaus vyresnioji slaugos specialistė

Tel. (8 347) 50645

 

Skyriaus darbo laikas:
Pirmadienį – ketvirtadienį 7.00 – 17.00

Penktadienį 7.00 – 16.00

 

Psichikos sveikatos skyrius prie Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro įsikūrė 1999 m. balandžio 1d. Psichikos sveikatos centre dirba specialistų komanda: gydytojai psichiatrai, vaikų ir paauglių psichiatras, psichologai, socialiniai darbuotojai, psichikos sveikatos slaugytojos. Šie specialistai konsultuoja vaikus ir suaugusiuosius, taip pat sergančius priklausomybių ligomis, organizuoja psichikos ligoniams užimtumo terapiją, atlieka psichologinę diagnostiką, atlieka profilaktinius sveikatos tikrinimus. Duris atvėrė ir Psichikos dienos stacionaras (daugiau skaitykite skiltyje “Europos sąjungos lėšomis vykdomi projektai”) bei skiltyje ,,Paslaugos”.

Registracija

–  Pacientai registruojami bendroje suaugusiųjų poliklinikos registratūroje prie 2 langelio planine tvarka.

–  Gydytojai pacientus priima talonėlyje nurodytu laiku.

–  Pacientai, atvežti GMP būtinajai pagalbai, apžiūrimi skubos tvarka.

 

Konsultacijos

Psichologai konsultuoja gydytojo nukreipimu (siuntimu) arba galima atvykti savarankiškai. Atliekama psichodiagnostika testais, konsultuojama dėl tėvų ir vaikų santykių, teikiama psichologinė pagalba neteklies, smurto, kitų psichologinių krizių, vaikų ir paauglių elgesio sutrikimų atvejais. Ištikus krizėms, reikėtų atvykti pas medicinos psichologą  į  kabinetą arba skambinti telefonu  (darbo laiku).

 

Medicinos psichologai dirba:
Narimantas   Markauskas

 

I, II  – 7.00 – 14.00

II – 10.00 – 17.00

V – 7.00 – 12.00

 

 

 

Dirba Psichikos sveikatos skyriuje, kabinete Nr. 5

Tel. 8 686 06 546 (darbo laiku)

 

 

Gerda

Rančaliauskienė

 

 

I, III,IV  – 10.30 – 15.30

II, V – 8.00 – 13.00

 

 

 

(Motinystės atostogos)

Kabinetas Psichiatrijos dienos stacionare

 

Tel. 8 662 20 031

(darbo laiku)

 

 

Donatas

Lučunas

 

 

I – V 8.00 – 15.30

 

 

Dirba Psichikos sveikatos skyriuje (II a.), kabinete Nr.12

Tel. 8 607 89 084

 

 

Vaikų ir paauglių psichiatras konsultuoja pacientus iki 18 metų Psichikos sveikatos skyriaus 12 kab. (IIa.). Diagnozuoja susirgimus, skiria medikamentinį gydymą, stebi jo efektyvumą, seka pacientus, dispanserizuotus dėl psichinių ligų. Pas šį specialistą reikia registruotis vaikų registratūroje.

Socialiniai darbuotojai konsultuoja dėl socialinių problemų (informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas, pacientų atstovavimas kitose įstaigose, užimtumo terapijos organizavimas psichikos negalią turintiems pacientams; organizuoja ir dirba su pacientų savipagalbos grupėmis). Anonimiškai atlieka lėtinių infekcinių ligų greituosius testus: ŽIV, hepatito B ir C. Dirba žalos mažinimo programose: pakaitinio palaikomojo gydymosi, teikia ,,žemo slenksčio“ kabineto paslaugas. Šie specialistai dirba Psichikos sveikatos skyriaus socialinių darbuotojų kabinete Nr.1. Į juos galima kreiptis be nukreipimo (siuntimo).

Psichikos sveikatos skyriuje savo veiklą vysto Kėdainių rajono sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija. Plačiau apie šią bendriją skaitykite skiltyje “Paslaugos” / “Nevyriausybinės organizacijos”.

Psichikos sveikata ir jos priežiūra…

Kiekvienas žmogus yra išgyvenęs trumpas sumaišties, nerimo, liūdesio ar net nevilties valandas. Jei šie išgyvenimai turi aiškią juos sukėlusią priežastį, jei jie trunka neilgai, to dar nereikėtų laikyti liguista būkle. Tačiau jei tokios būsenos užsitęsia kelias savaites ar mėnesius, jie sutrikdo normalų elgesį ir gyvenimą, todėl reikėtų pradėti ieškoti pagalbos. Juo ryškesni ir sunkesni sveikatos sutrikimai, tuo sunkiau įtikinti žmogų gydytis. Ir gydytojai, ir kai kurių pacientų šeimų nariai žino, kiek daug pastangų reikia, kad susirgęs žmogus priimtų pagalbą, kuri jam būtina…

Kas yra psichikos sveikata? Psichikos sutrikimai paveikia mąstymą, elgesį, jausmus, santykius su kitais žmonėmis. Kaip ir daugelio fizinių (kūno ) ligų, psichikos sutrikimų priežastys susijusios tiek su psichologiniais žmogaus išgyvenimais, tiek su jį supančia aplinka. Susirgęs žmogus savo išgyvenimus, pjučius, jausmus laiko realesniais nei ta tikrovė, kurioje mes visi gyvename: žmogus kitaip suvokia aplinką, savaip supranta, kas jam sakoma, kartais girdi, mato ar užuodžia tai, ko iš tiesų nėra, ir niekas nepajėgia įtikinti, kad jis klysta.

Psichikos sveikata: tai nėra vien psichikos ligos ar sutrikimo nebuvimas; tai gebėjimas būti savimi tarp kitų; tai emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį; tai gebėjimas išreikšti save, suteikiant malonumą sau ir aplinkiniams; tai gebėjimas pačiam daryti sprendimus ir už juos atsakyti.

Psichikos sveikatos priežiūra – tai specializuota sveikatos priežiūra, teikiant psichiatrinę pagalbą (sutrikusių žmogaus psichikos funkcijų diagnozavimas, gydymas) bei padedant ligoniams prisitaikyti prie visuomenės gyvenimo.

 

Psichikos sveikatą bloginantys veiksniai:

  • Skurdas;
  • Nedarbas;
  • Namų netekimas;
  • Prievarta visuomenėje;
  • Šeimos krizė;
  • Darbo ir poilsio režimo nesilaikymas;
  • Alkoholio ir narkotikų vartojimas;
  • Agresijos ir prievartos skleidimas žiniasklaidoje…