Terapijos skyriaus (suaugusiųjų poliklinikos) registratūros tel.:   

 

(8 347) 614 34

 

Gydytojų iškvietimai į namus telefonu registruojami:

 

Darbo dienomis: nuo 7.00 iki 11.00

Šeštadieniais: nuo 8.00 iki 11.00

Iškilus problemoms, į Jums rūpimus klausimus atsakys:
 

Gyd. Laima JUODEIKIENĖ,
VšĮ Kėdainių PSPC direktoriaus pavaduotoja

 

Tel. (8 347) 514 85

 

Elyna SABALIAUSKIENĖ,

vyr. slaugos specialistė, bendruomenės slaugytoja

 

Tel. (8 347) 536 31

Kada kviesti gydytoją į namus?

Gydytojo iškvietimai į namus registruojami, kai:

 • pacientas karščiuoja, 39 laipsniai ir daugiau;
 • pacientas nevaikštantis;
 • yra gripo simptomų (aukšta temperatūra, šaltkrėtis, kaulų ir raumenų skausmai) gripo epidemijos metu.

 Skubos tvarka tai pačiai dienai registruojamas pacientas, kuris skundžiasi:

 • staiga atsiradusiu, stipriu, bet kurios lokalizacijos skausmu (galvos, širdies, pilvo ir pan.);
 • dusuliu, sunkumo jausmu krūtinėje;
 • kraujavimu;
 • staigiu regėjimo, kalbos, judėjimo funkcijos sutrikimu;
 • įvykus traumai.

 SVARBU!

 • Atvykdami į polikliniką, nepamirškite asmens dokumentų. Dirbantiems asmenims būtina turėti – pasą, neįgaliesiems – invalidumo pažymėjimą, pensininkams – pensininko pažymėjimą.
 • Planiniam apsilankymui (išsirašyti vaistų) pacientai registruojami iš anksto.
 • Gydytojas priima pacientus talonėliuose nurodytu laiku. Galimi nedideli nukrypimai, susiję su skubia pagalba Greitosios medicinos pagalbos atvežtiems pacientams.

Paciento ambulatorinė kortelė

Gydymo įstaigos dokumentas, pagal kurį vyksta atsiskaitymai su teritorine ligonių kasa, pateikiama reikalinga informacija, pareikalavus teisėsaugos institucijoms, vykdomi audito patikrinimai. Vykstant konsultacijai į kitas gydymo įstaigas, ambulatorinė kortelė pacientui neduodama, nes visą būtiną svarbiausią informaciją siuntimą pildantis gydytojas surašo ” Išraše iš medicinos dokumentų” forma Nr.027. Pacientas norimą informaciją iš kortelės, esant reikalui, gali nusikopijuoti savo lėšomis. Persirašant į kitą gydymo įstaigą, ambulatorinė kortelė, sutvarkius reikalingus dokumentus, persiunčiama tai gydymo įstaigai.

Sanatorinis gydymas

Sanatoriniam gydymui pacientai siunčiami LR SAM 2008m.sausio 17d. įsakymu Nr.V-50 “Dėl medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimo”. Įsakymas reglamentuoja pacientų siuntimo sanatoriniam gydymui tvarką ir apibrėžia medicininės reabilitacijos teikimo specialiuosius reikalavimus (susirgimus, dėl kurių pacientai gali būti siunčiami gydymui).

Sanatoriniam gydymui pacientai gali būti siunčiami iš stacionaro ir iš ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ambulatorijų, poliklinikos). Ūmiu ligos periodu pacientui skiriamas pirmasis reabilitacijos etapas. Šias paslaugas teikia VšĮ Kėdainių ligoninės Reabilitacijos skyriaus specialistai. Jei funkcijos sutrikimai neišnyksta, pacientai gali būti siunčiami ambulatorinei reabilitacijai ar sanatoriniam gydymui stacionare (sanatorijoje). Suaugusieji pacientai iš poliklinikos gali būti siunčiami tik ambulatorinei reabilitacijai, vaikai iki 18 metų gali būti siunčiami sveikatą grąžinančiam gydymui ir ambulatorinei reabilitacijai. Už pacientų išsiuntimo pagrįstumą atsako gydantis gydytojas.

Siunčiant pacientus sanatoriniam gydymui, pildomas išrašas iš medicinos dokumetų bei pažyma kelialapiui gauti. VšĮ Kėdainių PSPC dirbantis Teritorinės ligonių kasos atstovas išduoda pažymą, patvirtinančią teisę į kompensaciją už medicininę reabilitaciją.

Apdraustiems skiriamas tik vienas sanatorinio gydymo kursas per vienerius kalendorinius metus.