Iš GMP žaidynių kėdainiškių komanda parsivežė ,,Draugiškiausios komandos“ titulą

Gegužės 17-19 dienomis Palangoje vykusiose XII Lietuvos greitosios medicinos pagalbos (GMP) žaidynėse dalyvavusi VšĮ Kėdainių PSPC GMP skyriaus komanda, nors prizinių vietų ir nelaimėjo, užtat pelnė išskirtinę ,,Draugiškiausios komandos“ nominaciją bei už aktyvų dalyvavimą žaidynėse buvo apdovanota taure.

Žaidynių užduotys vis sunkėja

,,Mūsų skyriaus komanda, kurią sudarė skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistės Joana Janišauskaitė ir Roberta Barisnevičienė bei vairuotojas-sanitaras Justas Bivilis žaidynėse pasirodė tikrai labai puikiai. Ypatingai didžiuojuosi vairuotoju-sanitaru, kuris turi pakankamai daug žinių ir jas sugeba pritaikyti praktikoje. Tai iš tiesų labai nustebino“, – glaustai apibendrino žaidynių rezultatus Kėdainių PSPC GMP skyriaus vyresnioji slaugos specialistė Jolanta Vaišvilienė.

Šiemetinėse GMP žaidynėse varžėsi 23 komandos iš Lietuvos ir septynios komandos iš užsienio valstybių – apie 250 dalyvių.

Dalindamasi žaidynių įspūdžiais, J. Vaišvilienė pasakojo, kad kiekvienais metais žaidynių užduotys vis sunkėja.

Nelaimių virtinė

Pirmąją žaidynių dieną, ketvirtadienį, komandos buvo kviečiamos atlikti keturias užduotis: buvo gautas pranešimas apie J.Basanavičiaus g. statybos blokais užverstą asmenį, ant Palangos tilto žvejo krėsle įsitaisiusį girtą vyrą, apie prie jūros pramogavusį ir blogai pasijutusį jaunuolį bei Vasaros pramogų parke nutikusią nelaimę. Visais atvejais komandai teko teisingai įvertinti paciento būklę, priimti tinkamus sprendimus ir per dešimt minučių išgelbėti žmogaus gyvybę. Kėdainiškių komanda išsiaiškino, kad ant Palangos tilto žvejui ištiko insultas. O prie pajūrio susipažinusi laisvo elgesio pora, išgėrinėjo ir staiga vyriškiui pasidarė bloga. Nukentėjusiojo sugėrovė šaukė, kad radus kažkokio skysčio buteliuką, vyriškis jį išgėrė. Pasirodo, jog ten buvo actas. Galiausiai vyriškis nustojo kvėpavęs. Teko daryti labai sudėtingą operaciją – apčiuopus kaklo srityje tam tikrą vietą, reikėjo įdurti su adata, kad žmogus galėtų prakvėpuoti. Žmogus buvo su kaklo įtvaru, nors tai buvo muliažas, bet jis buvo labai tikroviškas, todėl atliekama procedūra irgi buvo labai artima tikrovei. Jeigu tu taisyklingai įduri, žmogus pradeda kvėpuoti – žmogui gyvybė išgelbėta.

Nematyti, neklausyti, nekalbėti

Vasaros pramogų parke vykusi užduotis buvo viena tų, kurios vadinamos linksmomis. Trijų medikų komanda pasiskirstė taip, jog vienas turėjo būti aklu, kitas kurčiu, trečias nebyliu. Tačiau ir taip dirbdami jie privalėjo priimti teisingus sprendimus, gaivinti žmogų, kad jo gyvybė būtų išgelbėta. Tas, kuris negalėjo kalbėti, atvedė kitus prie nelaimėlio ir gestais, ženklais parodė, kaip ką reikėjo daryti. Teko gaivinti ligonį, stabdyti didžiulį kraujavimą ir pan.

Pasak J. Vaišvilienės, kaip patvirtino pirmosios žaidynių dienos rezultatai, kėdainiškių komandos įvertinimas buvo tarp lyderių.

Antrąją varžybų dieną po oficialių žaidynių atidarymo užduotys prasidėjo masine nelaime Palangos pajūryje, kur susisprogdino savižudis ir buvo matyti daug nukentėjusių žmonių. Matėsi nutrauktos žmonių galūnės, besimėtančios tikros kiaulės žarnos. Vykdant šią užduotį, dalyvavo trys komandos – kėdainiškių, baltarusių ir kauniečių. Kaip prisipažino kėdainiškiai, sunkiausia buvo tai, jog bendravimą ribojo kalbos barjeras, tačiau nukentėjusiuosius pavyko išgelbėti.

Nelaimė ištiko pačią gelbėtoją

Vykdant antrąją užduotį, buvo parengta estafetė su priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojais.

,,Būtent tuo momentu mūsų komandai įvyko nelaimė. Dviem komandos nariams teko gabenti 80 kg sveriantį nukentėjusįjį, o kitas komandos narys, skaičiuojant laiką, turėjo apsirengti gelbėtojo uniformą nuo batų iki šalmo ir pasiėmus žarną, su vandeniu turėjo pataikyti į tam tikrą taikinį.Viena mūsų komandos narė-Joana Janišauskaitė susižalojo koją. Teko skubiai vykti į Klaipėdos gydymo įstaigą, daryti kojos nuotrauką, bet nors ir sugipsuota koja, Joana sugrįžusi į Palangą toliau tęsė komandai skirtas užduotis ir žaidynes pabaigėme garbingai. Neliko nepastebėta, kokie fanatikai dirba Kėdainių GMP, kad ir sužalota koja, jie nepalieka darbo vietos”,-situaciją komentavo J.Vaišvilienė.

Dar teko pagelbėti gimdyvei bei dviračiu važiavusiam ir ranką susilaužiusiam žmogui, kuriam pasirodo įvyko dar ir infarktas. Tačiau ir su tomis užduotimis kėdainiškiai susitvarkė puikiai.

Pasak Kėdainių GMP komandos vadovės, nuo pirmosios žaidynių dienos visi pastebėjo, kad mūsų komanda yra draugiškiausia – visi šypsosi, o pati komanda tarsi vienas kumštis, todėl žaidynių apdovanojimų dieną, Kėdainių GMP komanda pelnė ,,Draugiškiausios komandos“ titulą. Visos komandos, aktyviai dalyvavusios žaidynėse, gavo po taurę. Kiekvienas dalyvavimas tokiose žaidynėse mums jau yra laimėjimas“, – apibendrino J. Vaišvilienė.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams