Įmonių, įstaigų, organizacijų vadovų dėmesiui

 

Primename, kad kartu su spalvingu rudeniu prasideda pasiruošimo sezoninio gripo protrūkiui laikotarpis. Kiekvienais metais ši liga, kuri pas mus paprastai prasideda po Naujųjų metų, pasiglemžia ne vieną gyvybę. Dauguma gripo aukų – jauni, darbingo amžiaus žmonės. Siekdami išvengti mirtinų gripo atvejų bei apsaugoti gyventojus nuo sunkių šios ligos komplikacijų, kviečiame skiepytis sezoninio gripo vakcina.

Daugelis turėjo progos įsitikinti, kad gripo profilaktika kur kas pigesnė ir efektyvesnė priemonė nei susirgusiųjų gydymas. Spalis ir lapkritis – tinkamiausias metas skiepytis nuo šios ligos. Kadangi kasmet keičiasi gripo virusas ir kasmet kuriama nauja vakcina nuo gripo, skiepytis neturėtų pamiršti ir tie gyventojai, kurie skiepijosi pernai.

VšĮ Kėdainių PSPC pradėtas skiepijimas sezoninio gripo vakcinomis, kurios atitinka Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Europos Sąjungos (ES) rekomendacijas 2018/2019 metų gripo sezonui. Šiais metais Lietuvoje skiepijama nuo gripo trijų komponentų vakcina Influvac ir keturių komponentų (keturvalente) vakcina Vaxigrip Tetra. Keturvalentėje vakcinoje be visų padermių, kurios yra trivalentėje vakcinoje, yra dar viena B tipo gripo viruso padermė, todėl susidaro platesnė apsauga nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Vienos vakcinos Influvac dozės kaina – 5,46 Eur, Vaxigrip Tetra – 10,24 Eur. Mokestis už paskiepijimą – 1,16 Eur.

Medikų komanda, kaip ir ankstesniais metais, vyks į darbo kolektyvus. Dėl skiepijimų grafiko suderinimo prašome kreiptis darbo dienomis į VšĮ Kėdainių PSPC direktoriaus pavaduotoją Laimą Juodeikienę tel.8 347 51485, mob. 8 682 47289.

Tikimės, kad Jūs tinkamai pasirūpinsite savo darbuotojų sveikatos išsaugojimu. Mūsų įstaigos medikai pasiruošę Jums padėti.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.