Kėdainių PSPC 21-ąjį gimtadienį šventė kitaip

Spalio 1-ąją VšĮ Kėdainių PSPC paminėjo 21- ąjį gimtadienį. Tradiciškai tą dieną būna daug sveikinimų, padėkų, oficialių kalbų. Šiais metais nutarta šią sukaktį pažymėti kitaip nei visuomet –  šventės proga įstaigos darbuotojai leidosi į sveikatinimo žygį su edukacinėmis stotelėmis, o žygiui pasibaigus, vaišinosi sveikais užkandžiais. Žygį padėjo surengti Psichikos sveikatos skyriaus vedėja dr. Aistė Leleikienė bei šio skyriaus darbuotojai. Beveik per 1,5 val. buvo nužygiuota apie 3,5 km.

Dovanų gavo kiekvienas

Koks gi gimtadienis be dovanų? O dovanų, nors ir nepačiuopiamų, buvo labai daug – jų gavo kiekvienas. Žygio dalyviai ne tik pabendravo su kolegomis neformalioje aplinkoje, pastiprino savo fizinę sveikatą, bet ir išmoko kaip išsaugoti gerą nuotaiką, kaip atsipalaiduoti, sutramdyti pyktį ir nuimti fizinę bei emocinę įtampą, būti sveikos gyvensenos pavyzdžiu kitiems. ,,Tampa labai populiaru rūpintis ne tik savo fizine, bet ir psichine sveikata. Šio renginio idėja ir buvo tokia – gydydami kitus, pirmiausia sveiki būkime patys. Kaip žinia, patys geriausi dalykai yra  paprasti. Vien dėl to, kad mes kartu susirinkom, matom vieni kitus ir bendraujam, tai jau pirmos geros emocijos“, – žygio pradžioje sakė A. Leleikienė.

Į įstaigos gimtadieniui skirtą žygį, surengtą po darbo, apsiavę sportinę avalynę, su kuprinėmis ant pečių, susirinko nemažas būrys medikų iš visų Kėdainių PSPC skyrių – pediatrijos, terapijos, dantų gydymo, psichikos sveikatos, Greitosios medicinos pagalbos, taip pat centro administracijos atstovai bei po keletą atstovų iš rajono ambulatorijų.

Pratimai fizinei ir psichinei sveikatai

Žygis prasidėjo nuo Kėdainių PSPC, keliaujant per geležinkelio pervažą, pro minaretą, link senojo miesto parko ir baigėsi parko estradoje. Žygio metu buvo surengtos keturios stotelės su edukacinėmis pamokėlėmis. Kiekvienoje stotelėje buvo daromi įvairūs pratimai, stiprinantys tiek fizinę, tiek emocinę sveikatą. Sustojus aikštelėje prie minareto Psichiatrijos dienos centro psichikos sveikatos slaugytoja Zina Lapinskienė pamokė, kokius daryti pratimus per pertraukėles, kai tenka dirbti sėdimą darbą, ilgokai būti prie kompiuterio. Pasirodo, kad labiausiai nukenčia mūsų akys, todėl mankštą akims būtina daryti keletą kartų per dieną, ją galima padaryti net toli neatsitraukus nuo savo darbo vietos. Po keletą minučių per dieną reikia skirti ir kaklui, nugarai, rankoms, kojoms. Pakilus nuo savo darbo stalo būtina padaryti, kad ir nedidelę mankštą ar keletą pritūpimų. Svarbiausia, kaip sakė gydytoja psichiatrė A. Leleikienė, nežiūrėk, ką daro draugas, viską daryk pats. ,,Šio žygio metu pakalbinkite bent vieną žmogų, su kuriuo nesate šnekėję, paklauskit jo vardo. Pasistenkim bendrauti ir būkim visi kartu“, – ragino ji.

Kaip atsikratyti pykčio sukeltos įtampos?

Kita mankštą, kurią vedė kitoje stotelėje relaksacijos specialistė, psichikos sveikatos skyriaus socialinė darbuotoja Lina Dubauskienė, buvo skirta protui. Reikėjo ir užsimerkti, pajungti savo vaizduotę, mokėti atsipalaiduoti ir leisti sau pabūti ten, kur mums patinka, tiesiog pasimėgauti tomis akimirkomis. ,,Dėkingas buvo ir oras, ir aplinka, kur mokėmės pajusti, ką mums duoda gamta, oras, medžiai, visa draugiška aplinka, kuri kiekvienam suteikia daug gerų emocijų“, – komentavo L. Dubauskienė, surengusi nedidelį meditacijos seansą.

Gydytoja psichiatrė A. Leleikienė pridūrė, kad dažna mūsų emocija – pyktis. Kartais pykstam ant kolegų, kartais ant pacientų, o neretai ir ant savęs. Todėl pravartu pasimokyti kaip panaikinti mumyse kylantį pyktį, kaip atsikratyti vidinės pykčio sukeltos įtampos. O tai padaryti galima paprasčiausiai, pasitelkus kvėpavimo pratimus.

Nepamirškime ir sveikatos mitybos

Galutinėje stotelėje linksmai ir šmaikščiai prisistatė savo skyrius atstovavę medikai bei kiti Kėdainių PSPC darbuotojai. Buvo daug šypsenų, juoko ir gerų emocijų. Koks gi žygis, kuriame nėra užkandžių? Ypatingai jie gardūs būna gamtoje ir būtent tie, kuriais vaišina draugas. Šioje vietoje vėl buvo pažerta naudingų patarimų. Darbo metu per pertraukėlę padarius keletą fizinių pratimų, neturėtume užmiršti ir savo mitybos, reikėtų pagalvoti ir apie sveikus užkandžius. Žygio dalyviai vaišinosi daugiausiai savo pačių pagamintais sveikais užkandžiais – keptomis morkomis su feta sūriu, blyneliais su moliūgais, kopūstais, morkomis, daržovių užkepėlėmis, užtepėlėmis, nekeptais saldumynais, namine duona, obuolių sūriu, žolelių arbata.

,,Tokios gimtadienio šventės mūsų įstaigoje dar nėra buvę, ją sukūrėme patys ir padovanojome kiekvienas sau. Iš emocijų matyti, kad esame visi patenkinti, patys įsitikinome, kad išeiti iš kabinetų labai sveika. Aš dėkinga organizatoriams ir visiems šio žygio dalyviams. Tikiuosi, kad kitą kartą prie pabuvimo gamtoje prisijungs dar daugiau kolegų“, – šypsodamasi kalbėjo Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams