Rėmėjų lėšomis įrengtas personalo poilsio kambarys

,,Labai džiaugiuosi, kad Psichikos sveikatos skyrius nuolat tobulėja, o atėjus naujiems žmonėms, atsiranda vis naujų ir gerų pokyčių. Kasdien rūpinamės pacientų psichikos sveikata, kuri yra sudėtinė asmens sveikatos dalis, tačiau labai svarbu patiems darbuotojams nepamiršti pasirūpinti ir savo psichikos sveikata“, – teigė šio skyriaus vedėja dr. Aistė Leleikienė. Viena iš tų naujovių buvo – pakeisti kabinetų paskirtį, įrengiant naują gydytojos psichiatrės kabinetą, o buvusiame vedėjos kabinete – personalo poilsio kambarį. Naujų kabinetų įrengimo darbai atlikti rėmėjų lėšomis. Todėl pasikvietus rėmėjus ir susirinkus visiems skyriaus darbuotojams, jiems ištartas nuoširdus ačiū.     

Kolektyvas priėmė iššūkius

,,Nuo sausio 1- osios teko perimti ir toliau tęsti Psichikos sveikatos skyriaus vedėjos darbus. Labai džiaugiuosi, kad kolektyvas nesipriešino, palaikė, nors jiems tai buvo didelis iššūkis, emocijų buvo įvairių, bet mūsų kolektyvo žmonės priėmė ir įveikė visus naujus pokyčius. Mokomės vieni su kitais daugiau kalbėtis, bendrauti, turime ir toliau dar daug ko mokytis ir daug ko siekti. Nepaisant,  kas įvyksta negero ar nemalonaus, turime praeičiai palikti tas emocijas ir pradėti gyventi kiekviena diena, džiaugtis kiekviena akimirka ir tais dalykais, ką mums atneša šiandiena ir galvoti, kad mūsų ateitis bus gražesnė ir šviesesnė“, – pastebėjo vedėja A. Leleikienė.

Viena iš tų naujovių buvo – pakeisti kabinetų paskirtį. Įrengti naują gydytojos psichiatrės Danguolės Rakauskienės kabinetą, o buvusiame vedėjos kabinete – personalo poilsio kambarį.

Parėmė ūkininkai

,,Pradėjome galvoti, ko mums čia trūksta, kaip atsinaujinti, kaip išdažyti sienas, kokių baldų reikėtų. Šiuo atveju atsirado tie žmonės, į kuriuos mes visada kreipiamės finansinės pagalbos. Rėmėjų toli neieškojome, jais buvo mūsų darbuotojų vyrai ir artimieji.

Įvardintas kaip skyriaus globėjas ir užtarėjas, ūkininkas Algis Kižauskas sutiko prisidėti įrengiant naujas patalpas ir skyrė savo asmeninių lėšų, už kurias įsigytas mini virtuvės komplektas su kriaukle bei čiaupu. Pats A. Kižauskas pasisakė, kad su Psichikos sveikatos skyriaus žmonėmis jau senokai pažįstamas, o šio skyriaus specialistai ypatingi žmonės, nes su jais gera praleisti laisvalaikį ir ateityje jis pažadėjo mielai bendrauti, o prireikus ir finansiškai padėti.

Minkštą odinį kampą šiam kambariui parūpino ūkininkas Arvydas Šmigelskis. Kitos darbuotojos vyras –Jonas Juknevičius padėjo perkraustyti baldus, išdažyti naująjį kabinetą, finansiškai prisidėjo ir gydytoja psichiatrė D. Rakauskienė.

Prisidėjo net vedėjos tėvai

,,Pamačius, kad patalpų, kurios prikeliamos naujam gyvenimui sienos nebegražios ir atsilupusios, o joms perdažyti trūksta pinigėlių, paskambinau savo tėveliams ir pasakiau apie tai, jie net nedvejodami sutiko padėti“, – plačiai šypsodamasi Aistė pristatė atvykusius savo tėvelius – Staselę ir Antaną Digimus. O, kad nupirkus dažų, sienos būtų nudažytos, tuo pasirūpino Aistės vyras Giedrius Leleika. Pasirūpinta ir kitomis mielomis interjero detalėmis – užuolaida, paveikslu, pakabintas laikrodis, skelbimų lenta, nuotraukų rėmelis, kuriame įamžintas skyriaus darbuotojų bendrai praleistas laisvalaikis.

Dėkojo už iniciatyvą

Per pietų pertrauką susirinkus prie kavos ar arbatos puodelio bei išradingų skyriaus darbuotojų pačių pagamintų vaišių, dėkota visiems, o rėmėjams skyriaus vedėja įteikė po nedidelį kaktusą su užrašytu žodžiu ,,Ačiū“. Sakoma, kad kaktusai sugeria blogą energiją, todėl linkėta, kad blogos energijos jų namuose niekada nebūtų, ir kad šį skyrių tie gerieji žmonės toliau globotų ir neapleistų.

,,Labai džiaugiuosi, kad jūs visi čia, kad sugebėjot parodyti iniciatyvą, susirasti ypatingus rėmėjus ir su visų pagalba padaryti tai, ką šiandien čia matom. Tikiuosi, kad ši vieta bus jūsų kolektyvo poilsio vieta, kur vakarykštės dienos nebus niekada, o išgėrus kavos puodelį bus kam pasakyti ačiū. Labai dėkoju visiems, o ypač rėmėjams. Pinigai tikrai nėra svarbiausias dalykas žmonių gyvenime, bet kai jų nėra, jie pasidaro labai svarbūs. Linkiu visiems sėkmės, gražaus bendravimo ir bendradarbiavimo savo ir savo pacientų psichinės sveikatos labui“, – linkėjo VšĮ Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė.

Skatina pietauti kartu

,,Pietauti darbe būtinai skatinu visus skyriaus kolegas kartu, nes manau, kad pietūs yra tas metas, kai visi turi susirinkti ir pasikalbėti, kaip jiems sekasi, kas nutiko jų gyvenime, kas naujo šeimose, galbūt su pacientais iškilo nesusipratimų, aptarti skyriaus naujienas. Labai džiaugiuosi, kad tai jau tampa tradicija ir vis daugiau mūsų susirenka pietauti kartu“, – teigė Psichikos sveikatos skyriaus vedėja Aistė Leleikienė, pridūrusi, kad nuo šiol pietauti ir su kolegomis aptarti skyriaus darbo reikalus jaukiai įrengtame poilsio kambaryje bus žymiai maloniau.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams