Daugumai Akademijos gyventojų nustatytas padidėjęs cholesterolio kiekis

Spalio 26 d. Kėdainių PSPC sveikatos mokymo organizatorė Danutė Šilkaitienė lankėsi Akademijos ambulatorijoje, kur nemokamai ir be išankstinės registracijos buvo tiriamas bendras cholesterolio, trigliceridų ir cukraus kiekis kapiliariniame kraujyje, įvertinus svorį ir ūgį, skaičiuojamas kūno masės indeksas, matuojamas arterinis kraujo spaudimas. Profilaktinius tyrimus atlikti atvyko 25 pacientai, iš jų trečdalis – vyrai. Apibendrinant akcijos rezultatus matyti, jog 16 pacientų (64 proc.) nustatytas padidėjęs bendrasis cholesterolio kiekis, 3 tirtiesiems (12 proc.) – gliukozės, 4 (16 proc.) – trigliceridų kiekis kapiliariniame kraujyje, 11 (44 proc.) – arterinis kraujo spaudimas, 9 (36 proc.) – padidėjęs kūno masės indeksas. Nustačius rekomenduojamų normų ribas viršijančius duomenis, pacientams patarta artimiausiu metu kreiptis į šeimos gydytoją dėl išsamesnių tyrimų atlikimo ir / ar medikamentinio gydymo skyrimo. Individualiai aptartos rizikos faktorių kontrolės natūralios priemonės, platinta informacinė mokomoji medžiaga širdies ir kraujagyslių ligų rizikos faktorių nustatymo ir kontrolės, cukrinio diabeto prevencijos, sveikatos stiprinimo temomis.

Tyrimus atlikę Akademijos miestelio gyventojai, paklausti, kaip jie vertinantys galimybę sužinoti kai kuriuos sveikatos rodiklius, sakė, jog tokie tyrimai visuomet naudingi, juo labiau, kai jie atliekami vietoje.

Audronė:

,,Tokie tyrimai labai reikalingi, tik reikėtų žmones labiau paraginti, gyventojai galėtų kaimynams priminti, kad pasinaudotų tokia proga. Nežinau, kokiu būdu reikėtų žmonėms aiškinti, kad jie privalo patys rūpintis savo sveikata. Ne tada jau eiti pas gydytoją, kai susirgs, bet pasitikrinti sveikatą dar nesusirgus. Savo tyrimais esu patenkinta, kadangi viskas normos ribose. Vienas rodiklis šiek tiek per aukštas, aš tai žinau, su tyrimus atlikusia specialiste mes aptarėme, kodėl taip gali būti. Kitą kartą, kai po metų atvažiuosite į Akademiją, be abejo, vėl ateisiu. Antras geras dalykas, belaukdami eilėje už durų, susitinkame daug bendraamžių, vieni su kitais pabendraujam, pasikalbam“.

Vytautas Dovydaitis:

,,Aš patenkintas tuo, kad nereikia važiuoti tirtis į Kėdainius, bet specialistė atvažiuoja pas mus į Akademiją. O rodikliai mano geri todėl, jog vartoju vaistus. 30 metų sergu išemine širdies liga, pastaruoju metu kas 3-4 savaites būna stipriai padidėjęs pulsas, išsikviečiu tada greitąją, o priėmimo skyriuje pastato lašinę ir taip atsistato. Akademijoje gyvena apie 800 gyventojų, o kiek čia ateina? Visuomet taip būna. Reikėtų dar svorio numesti 20 kilogramų. Nors kartais ir stengiuosi mažiau valgyti, bet svoris vis tiek nekrenta. Iš daržovių labai mėgstu pomidorus, o šiuo metu dažnai naudoju moliūgus. Verdant moliūgus, įpilu avižinių dribsnių, kurie labai greitai suverda ir turiu pagerintą košę. Išsiverdu sriubos daugiau, o paskui ją supilstau į mažesnius indelius ir sudedu į šaldymo kamerą. Vėliau nebereikia virti. Daug turiu prisišaldęs juodųjų serbentų, bet jie skatina kraujo tirštėjimą, dėl ko turiu problemų, nes vaistais reguliuoju kraujo tirštumą. Aš labai rūpinuosi savo sveikata ir kitiems patariu ja rūpintis. Kitų metų rugsėjo mėnesį švęsiu 90-metį“.

Ona:

,,Ką tik gavau tikro specialisto konsultaciją, labai maloniai bendrauja su kiekvienu žmogumi, viską paprastai, išsamiai paaiškina, pataria. O to labiausiai mums trūksta. Savo sveikatos rodikliais patenkina, o padidėjusį spaudimą aš žinau pati kaip susitvarkyti“.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams