Nenustatytas aukštesnis gliukozės kiekis

 

Lapkričio 9 d. Kėdainių PSPC sveikatos mokymo organizatorė Danutė Šilkaitienė lankėsi Dotnuvos ambulatorijoje, kur nemokamai ir be išankstinės registracijos buvo tiriamas bendras cholesterolio, trigliceridų ir cukraus kiekis kapiliariniame kraujyje, įvertinus svorį ir ūgį, skaičiuojamas kūno masės indeksas, matuojamas arterinis kraujo spaudimas.

Dotnuvos ambulatorijoje tyrimus atlikti atvyko trisdešimt pacientų, iš jų trečdalis – vyrai. Prie akcijos prisijungė ir ambulatorijos darbuotojos. Analizuojant duomenis pagal metus matyti, kad vyrų iki 40 metų amžiaus neapsilankė nei vieno, o moterų iki 50 metų – viena. Apibendrinant akcijos rezultatus matyti, jog 16 pacientų (53 proc.) rastas padidėjęs bendrasis cholesterolio kiekis, 5 (17 proc.) – trigliceridų, o aukštesnis nei rekomenduojama norma gliukozės kiekis kapiliariniame kraujyje nenustatytas nei vienam tirtajam. Padidėjęs arterinis kraujo spaudimas išmatuotas 16 (53 proc.) pacientų, padidėjęs kūno masės indeksas – 12 (40 proc.). Nustačius rekomenduojamų normų ribas viršijančius duomenis, pacientams patarta artimiausiu metu kreiptis į šeimos gydytoją dėl išsamesnių tyrimų atlikimo ir / ar medikamentinio gydymo skyrimo. Individualių konsultacijų metu aptartos rizikos faktorių kontrolės natūralios priemonės.

Daugumas kalbintų dotnuviškių buvo patenkinti, kad atliekami tokie tyrimai, o svarbiausia, kad tirti atvažiuojama į vietą.

Vyresnio amžiaus moteris sakė, kad jos tyrimų rezultatai puikūs, nes ir ji pati jaučiasi labai puikiai. ,,Sulaukus kad ir brandesnio amžiaus, patarčiau nesėdėti sudėjus rankų ir nedejuoti. Visko man gana, viskas puiku, oras geras. Esu visuomenininkė, veiklos turiu daug, daug kur dalyvauju, važiuoju visur, einu ten, kur tik galiu, kas tik pakviečia. Pozityvumas – sveikatos stiprintojas Nr. 1“, – geros savijautos patarimus dalijo dotnuviškė.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams