Pristatytos naujos Kėdainių PSPC paslaugos

Neseniai pradėtos diegti nuotolinės sveikatos priežiūros paslaugos bei mobilaus medicinos punkto paslaugos.

Nuotolinė sveikatos priežiūros paslauga teikiama, pacientui nevykstant į pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Pacientai, norintys gauti nuotolinę šeimos gydytojo paslaugą, pirmiausia, atvykę pas savo šeimos gydytoją, turi parašyti prašymą, ir gauti slaptažodį. Registruojantis šiai paslaugai, kuri bus suteikiama tą pačią dieną (iš anksto užsiregistruoti kol kas negalima), pacientas privalo paskambinti į poliklinikos registratūrą tel. 61434 darbo dienomis iki 11.30 val.

Paslauga – tik pateikusiems prašymą

Gydytojas, paskambinęs pacientui telefonu, pirmiausia paklaus, koks jo vardas, pavardė, koks jo spaltažodis. Laiko, kada pacientui gali paskambinti šeimos gydytojas, suplanuoti negalima, nes gydytojui pirmiausia yra suplanuotas priėmimo laikas su daugybe už durų laukiančių pacientų. Jei tuo metu, kai jam paskambins gydytojas, pacientas negalės kalbėti, jam bus paskambinta vėliau.

Vieną kartą gavęs nuotolinę paslaugą, pacientas sekantį kartą dėl tos pačios priežasties privalo atvykti pas gydytoją.

Paslauga nebus teikiama

Pokalbio metu paaiškėjus, kad negalima įsitikinti paciento ar jo atstovo pateikiamų duomenų apie sveikatą tikrumu, negalima įvertinti paciento sveikatos būklės be apžiūros, prašoma paskirti vaistų ar medicinos priežiūros priemonių, kurių jis anksčiau nevartojo, pacientas susirgo ūmia liga ir pan., nuotolinė sveikatos priežiūros paslauga nebus teikiama, o  pacientas registruojamas į konsultaciją įprastine tvarka.

Mobilus medicinos punktas 

Šiais metais gavus du naujus greitosios medicinos pagalbos automobilius, atsirado galimybė vieną automobilį skirti mobiliam medicinos punktui. Automobilyje yra elektrokardiografas, gliukometras, pulsoksimetras bei visos priemonės, reikalingos pacientų apžiūrai ir tyrimų paėmimui.

Mobilaus medicinos punkto tikslas – aplankyti tuos rajono gyventojus, kuriems sudėtinga nuvykti į artimiausią medicinos punktą ir suteikti visas paslaugas, kurias jie gautų atvykę į gydymo įstaigą.

Mobilus medicinos punktas praėjusią savaitę jau aplankė Pelėdnagių ambulatorijos teritorijoje gyvenančius pacientus, Sirutiškio, Tiskūnų bei Keleriškių medicinos punkto gyventojus.

Pirmieji išbandė pelėdnagiškiai

Pelėdnagių ambulatorija buvo pirmoji, išbandžiusi šią naujovę. Per dieną buvo aplankyta 17 pacientų, gyvenančių Pelėdnagių ambulatorijos teritorijoje. Kaip pasakojo Pelėdnagių ambulatorijos vyriausioji slaugos specialistė Svetlana Janeliūnienė, pirmiausia mobiliu medicinos punktu buvo vykstama pas tuos pacientus, kurie ambulatorijoje lankėsi prieš 5, 7 ar net 10 metų. Tai buvo daugiausia vyresnio amžiaus žmonės, kuriems sudėtinga nuvykti į artimiausią medicinos punktą.

Aplankyti gyventojai džiaugėsi mobilaus medicinos punkto paslauga, ne vienas minėjo, kad nesinaudoja Beinaičių, Nociūnų medicinos punktų paslaugomis, nes iki jų neturi galimybės nuvykti. Teikiant mobilias gydymo paslaugas, labai svarbus bendradarbiavimas su seniūnijos socialiniais darbuotojais.

Vyks pagal numatytą grafiką

Kaip rodo patirtis, geriausiai mobilias medicinos punkto paslaugas teikti dviems medikams, kurių vienas bendrauja su pacientu, o kitas fiksuoja nusiskudimus ar aprašo teikiamas paslaugas, be to, vienam slaugytojui važinėti po atokius kaimus gali būti nedrąsu, gal ir nelabai saugu. S. Janeliūnienė pastebėjo, kad didžiausia problema kaimuose – palaidi šunys. Apie sekantį apsilankymą pas gyventojus bus pranešta skelbimuose prie parduotuvės.

Ateityje mobilus medicinos punktas, kuris įsikūręs paženklintame automobilyje ,,Medicininė pagalba” vyks pagal numatytą grafiką, apie kurį rajono gyventojai bus informuoti pagal galimybes.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams