Pernaraviškiai galimybe tirtis vietoje – patenkinti

Lapkričio 16 dieną Pernaravos ambulatorijoje sveikatos mokymo organizatorė Danutė Šilkaitienė nemokamai ir be išankstinės registracijos tyrė bendro cholesterolio, trigliceridų ir cukraus kiekį kapiliariniame kraujyje, įvertinus svorį ir ūgį, skaičiavo kūno masės indeksą, matavo arterinį kraujo spaudimą. Prevencinėje programoje „Padėk savo širdžiai“ dalyvavo ir minėtus širdies kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos faktorius sužinoti atvyko 20 rajono pacientų. Kaip ir visada, žymiai aktyvesnės buvo moterys, jos sudarė 80 proc. tirtųjų asmenų. Analizuojant duomenis pagal metus matyti, kad vyrų iki 40 metų amžiaus neapsilankė nei vienas, o moterų iki 50 metų – viena. Vertinant kraujo tyrimų rezultatus, padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje nustatytas tik vienam pacientui (5 proc.), bendrojo cholesterolio – 12 (60 proc.), trigliceridų – 4 (20 proc.) tirtiesiems asmenims. Padidintas arterinis kraujo spaudimas išmatuotas trečdaliui tądien apsilankiusių pacientų, o per aukštas kūno masės indeksas (ūgio ir svorio santykis) – dviem trečdaliam pacientų.

Pacientų atsiliepimai geri

Ambulatorijoje pakalbinti žmonės džiaugėsi turėję galimybę išsitirti nemokamai ir vietoje. Specialiai į Pernaravos ambulatoriją dėl tyrimų Odeta atvyko iš Pilsupių. Moteriai išsitirti pasiūlė jos šeimos gydytoja, pas kurią ji neseniai lankėsi. ,,Visi mano tyrimų rodikliai geri, nors vienas iš jų galėtų būti geresnis, bet aš jau žinau savo problemą. Teko man ir Kėdainiuose tokius tyrimus  daryti, bet kai atvažiuoja į vietą, irgi galima pasinaudoti, ypač patogu vyresnio amžiaus kaimo žmonėms, kurie neturi su kuo nuvykti į miestą“, – teigė moteris.

Vitalija, sužinojusi apie Pernaravos ambulatorijoje atliekamus tyrimus, atvyko net iš Langakių kaimo, kadangi autobusai ta kryptimi nevažinėja, jai teko samdyti vairuotoją. Moteris sakė turinti problemų dėl širdies, todėl savo sveikata stengiasi rūpintis. Atliktais tyrimais buvo patenkinta, tik vienas rodiklis rastas padidėjęs. Vitalija sakė išsitirti būtinai atvažiuos ir kitą kartą.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams