Startuoja Europos ŽIV testavimo savaitė

Jau šį penktadienį, lapkričio 23 d., startuoja Europos ŽIV testavimo savaitė, truksianti iki lapkričio 30 d. Europos ŽIV testavimo savaitės tikslas – informuoti visuomenę apie ŽIV ir hepatitų prevenciją bei ankstyvojo ištyrimo naudą. Prie Europos ŽIV testavimo savaitės renginių kaip ir kasmet aktyviai prisideda ir VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras.

Sveikatos mokymo organizatorė Danutė Šilkaitienė lapkričio 23 d., pagal iš anksto numatytą grafiką lankysis Gudžiūnų ambulatorijoje, o lapkričio 30 d., – Pelėdnagių ambulatorijoje, kur tirs širdies kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos faktorius, taip pat atliks greituosius ŽIV testus bei hepatitų B ir C testus.

Kitą savaitę Psichikos sveikatos skyriaus socialinė darbuotoja Lina Dubauskienė kartu su Sveikatos mokymo organizatore Danutė Šilkaitienė lankysis ,,Teen Challenge“ centre, įsikūrusiame Pikelių kaime, Priklausomybės ligų reabilitacijos centre ,,Vilties švyturys“, esančiame Kalnaberžėje bei Kėdainių bendruomenės socialiniame centre bei šio centro paslaugų socialinės rizikos asmenims padalinyje –  Nakvynės namuose, Laikino apgyvendinimo namuose. Šių įstaigų darbuotojams ir gyventojams nemokamai ir anonimiškai bus atliekami greitieji ŽIV testai bei pagal galimybes-hepatitų B ir C testai.

Lapkričio 29 d. nuo 10 iki 13.30 val. rajono gyventojai, norintys pasidaryti greituosius ŽIV, hepatitų B ir C testus, kviečiami kreiptis į Kėdainių PSPC Psichikos sveikatos skyrių, Budrio g.5, socialinių darbuotojų kabinetą Nr.1 (anonimiškai).

Greitojo INSTI ŽIV testo privalumai:

rezultatas gaunamas per 60 sekundžių;

patikimumas 99,96 proc.;

paprasta procedūra, visos priemonės vienkartinės;

naudojamas kapiliarinis kraujas (kraujas imamas iš piršto).

Žinoti ŽIV statusą svarbu dėl šių priežasčių:

žinojimas leidžia nuo užkrėtimo apsaugoti savo artimuosius;

žinojimas leidžia laiku gauti gydymą ir sustabdyti ŽIV ligos progresavimą;

žinojimas ŽIV užsikrėtusiai nėščiai moteriai užkerta galimybę ŽIV užkrėsti savo kūdikį nėštumo, gimdymo metu bei maitinant krūtimi.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams