Baigėsi Europos ŽIV testavimo savaitė

 

Artėjant Pasaulinei AIDS dienai, kuri buvo minima  gruodžio 1-ąją, visą savaitę, lapkričio 23-30 dienomis, jau kelintus metus iš eilės buvo organizuojama Europos ŽIV testavimo savaitė, prie kurios renginių jau šeštus metus aktyviai prisidėjo ir VšĮ Kėdainių PSPC. ŽIV testavimo savaitės tikslas – informuoti visuomenę apie ŽIV ir hepatitų prevenciją bei ankstyvojo ištyrimo naudą. Akcijos metu atlikta 205 greitieji ŽIV testai, iš kurių visi – neigiami.

Psichikos sveikatos skyriaus socialinė darbuotoja Lina Dubauskienė ir sveikatos mokymo organizatorė Danutė Šilkaitienė apsilankė Kėdainių mieste bei rajone esančiose socialinės, reabilitacijos ir apgyvendinimo paslaugas teikiančiose įstaigose bei centruose. Šių įstaigų darbuotojams, gyventojams bei lankytojams nemokamai ir anonimiškai buvo atliekami greitieji ŽIV ir hepatitų B ir C testai bei ikitestinis ir potestinis konsultavimas.Visą ŽIV testavimo savaitę anonimiškai šie testai buvo atliekami ir Kėdainių PSPC Psichikos sveikatos skyriaus procedūriniame kabinete. ,,Norime pagirti rajono gyventojus bei Kėdainių PSPC darbuotojus už jų aktyvumą ir tinkamą požiūrį į sveikatą“, –  pastebėjo L. Dubauskienė.

ŽIV testavimo savaitės metu be greitųjų ŽIV testų, buvo atliktas 71 hepatito C greitasis testas, iš kurių 67 – neigiami, 4 – teigiami bei 31 hepatito B greitasis testas, iš kurių 30 – neigiami ir 1 teigiamas.

Atliekant tyrimus, buvo teikiamos konsultacijos (asmeniškai ir konfidencialiai), dalinama informacinė-prevencinė medžiaga (lankstinukai, skrajutės), prevencinės priemonės.

Europos ŽIV testavimo savaitė baigėsi, apie kitas testavimo akcijas rajono gyventojams bus pranešta iš anksto.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams