Pajieslio bendruomenės nariai tyrėsi aktyviai

Įgyvendinant Kėdainių rajono savivaldybės remiamą tęstinę programą „Padėk savo širdžiai!“, VšĮ Kėdainių PSPC medikai ir šiais metais siekė daugiau dėmesio skirti rajono gyventojams ir didino  paslaugų prieinamumą ambulatorijų pacientams. Pagal iš anksto suderintą grafiką baigiamos  aplankyti visos rajono ambulatorijos. Gavus kvietimą iš Pajieslio bendruomenės, Sveikatos mokymo organizatorė Danutė Šilkaitienė lankėsi Pajieslio daugiafunkciame centre, kur nemokamai ir be išankstinės registracijos buvo tiriamas bendras cholesterolio, trigliceridų ir cukraus kiekis kapiliariniame kraujyje, įvertinus svorį ir ūgį skaičiuojamas kūno masės indeksas, matuojamas arterinis kraujo spaudimas.

Profilaktinius tyrimus atlikti atvyko 35 gyventojai, iš jų 17 proc. – vyrai. Apibendrinant tyrimų  rezultatus matyti, jog 21pacientui (60 proc.) nustatytas padidėjęs bendrasis cholesterolio kiekis, 5 tirtiesiems (14 proc.) – gliukozės, 9 (26 proc.) – trigliceridų kiekis kapiliariniame kraujyje, 18 (51 proc.) – arterinis kraujo spaudimas, 9 (26 proc.) – padidėjęs kūno masės indeksas. Nustačius rekomenduojamų normų ribas viršijančius duomenis, pacientams patarta artimiausiu metu kreiptis į šeimos gydytoją dėl išsamesnių tyrimų atlikimo ir / ar medikamentinio gydymo skyrimo. Individualiai aptartos rizikos faktorių kontrolės natūralios priemonės, platinta informacinė mokomoji medžiaga širdies ir kraujagyslių ligų rizikos faktorių nustatymo ir kontrolės, cukrinio diabeto prevencijos, sveikatos stiprinimo temomis.

Tyrimai – projekto dalis

Kaip sakė Pajieslio bendruomenės centro kultūrinių renginių organizatorė Almonė Šilkaitytė, jau nuo 8 val. centre ėmė būriuotis gyventojai ir tai tęsėsi iki pat 12 val. ,,Malonu, kad į susitikimą atvyko ne tik Pajieslio gyventojai, bet ir iš Deveikiškių, Guptilčių. Mūsų kraštietė Danutė labai kantriai visiems išaiškino apie gautus tyrimų rezultatus ir netgi patarė, kaip maitintis, kad būtume sveikesni. Šis susitikimas buvo vienas iš bendruomenės vykdomo projekto ,,Sveikas ir laimingas gyvenimas“ renginių. Tai, ką sužinojome apie savo sveikatos būklę, gali padėti laiku išvengti širdies ir kraujagyslių ligų“, – teigė šio susitikimo iniciatorė.

Bendruomenės nariai patenkinti

Tirtis iš Pajieslio atvykusi Vilma pasakojo, jog su gydytojais dažnai bendraujanti, mat turinti sveikatos problemų. Moteris pasakojo, kad jos šeimos gydytoja, kuria labai patenkinta, dirba Kėdainių poliklinikoje. O Kėdainius ji pasirinkusi dėl to, kad neturintiems savo transporto, į Kėdainius nuvykti patogiau, nei į Krakių ar Pernaravos ambulatoriją. ,,O kai yra tokia galimybė profilaktiškai atlikti tyrimus vietoje, net nevažiuojant į artimiausią ambulatoriją, kaip ja nepasinaudoti?“, – klausė moteris, dėkodama bendruomenės organizatorėms ir Kėdainių PSPC darbuotojai.

Iš Deveikiškių atvykęs Raimondas sakė išsitirti atvežęs dar ir kaimynę, kuri neturinti galimybių atvykti iki Pajieslio. Vyriškis sakė, jog pas medikus lankosi Krakių ambulatorijoje, bet sužinojęs, kad bus galima atlikti kai kuriuos tyrimus ir Pajieslyje, jis nusprendęs atvykti čia. O savo tyrimų rezultatais jis patenkintas.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams