Kalėdiniu laikotarpiu iškvietimų būta daugiau, bet dauguma jų – įprasti

VšĮ Kėdainių PSPC Greitosios medicinos pagalbos skyriaus medikai kalėdiniu laikotarpiu kasmet sulaukia daugiau iškvietimų, tačiau dauguma jų būna įprasti.

Kėdainių PSPC Greitosios medicinos pagalbos skyriaus vyresnioji slaugos specialistė Jolanta Vaišvilienė teigė, kad vidutiniškai per dieną GMP medikai sulaukia 40 pagalbos skambučių. Gruodžio 24 d. Kūčių dieną buvo sulaukta 44 iškvietimų, iš kurių išskirtinių nebuvo, todėl galima teigti, jog Kūčias rajono gyventojai šventė pakankamai ramiai. Pirmąją Kalėdų dieną iškvietimų būta daugiau – 51. Vienas iš jų pažymėtas netektimi – iš gyvenimo savo noru pasitraukė 37 metų vyriškis, gyvenantis Pelėdnagių seniūnijoje.

Gruodžio 26 d. antrąja Kalėdų dieną buvo sulaukta 55 iškvietimų. Tą dieną rajone kilo du gaisrai.  Medikams teko skubėti į Krakių seniūniją, Jaugilių kaimą, kur sprogus dujų balionui teko gelbėti žmones. Gaisro metu nukentėjo du žmonės, kuriems suteikta greitoji medicininė pagalba. Deja, trečiajam asmeniui išsigelbėti nepavyko. Prie namo, kuriame kilo gaisras, GMP skyriaus medikai dar budėjo penkias valandas ir numalšinus ugnies židinį.

Gavus pranešimą, kad gaisro metu apdegė žmogus, pavakare teko vykti ir į Dotnuvos seniūniją. 63 metų vyriškis, kuriam konstatuotas antro laipsnio nudegimas buvo nugabentas tiesiai į Kauno klinikas.

Tą pačią dieną medikai skubėjo ir į autoįvykį, kurio metu nukentėjo keturi žmonės. Kelyje Josvainiai – Cinkiškiai, prie Antrųjų Kampų nuo kelio nuvažiavus automobiliui, buvo sužaloti keturi asmenys. Atvykę du GMP ekipažai nukentėjusiuosius skubiai nugabeno į Kauno klinikas.

Pasak J. Vaišvilienės, kiti kalėdinio laikotarpio iškvietimai į namus buvo būdingi kiekvienai dienai, tai – smulkios buitinės traumos, negalavimai dėl širdies ligų, karščiavimas ir pan.

Po paskutinio šių metų savaitgalio, mūsų visų laukia dar viena neeilinė šventė – tai Naujųjų metų sutikimas. ,,Nors šį vakarą ir ypač naktį žmonės linkę švęsti triukšmingiau, pokšint fejerverkams, laimei, pastaraisiais metais didelių traumų pavyksta išvengti. Tikėkimės, kad naujametė naktis bus rami ir šiais metais. Tačiau, prireikus medikų pagalbos, ji bus suteikta prie Kėdainių miesto eglės, Didžiosios Rinkos aikštėje, kur metų sandūroje budės GMP ekipažas“, – teigė Greitosios medicinos pagalbos skyriaus vyresnioji slaugos specialistė Jolanta Vaišvilienė, visiems linkėdama ramaus ir saugaus Naujųjų metų sutikimo.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams