Naujųjų metų naktis – įprastai rekordinė, bet palyginti rami

Pasitinkant Naujuosius metus, VšĮ Kėdainių PSPC Greitosios medicinos pagalbos skyriaus medikams įprastai būna darbymetis. Pasak GMP skyriaus vyresniosios slaugos specialistės Jolantos Vaišvilienės, neišskirtiniai buvo ir šie metai. Sausio 1-ąją, parą po vidurnakčio, buvo užregistruoti 67 GMP iškvietimai, pernai buvo šiek tiek daugiau – 72. GMP skyrius vidutiniškai per parą sulaukia 40 iškvietimų.

Sužalojimai nežymūs

Gruodžio 31 d., tiksliau, po vidurnakčio iki 8 val. ryto buvo sulaukta 18 iškvietimų. Apie 1 val. nakties buvo gautas iškvietimas vykti į Apytalaukio kaimą, konstatuota, kad sprogus petardai, vyriškis susižalojo veidą. Nuvažiavus į vietą paaiškėjo, kad petardą jis buvo įsidėjęs į butelį, bet dar nespėjus išeiti į lauką, ji sprogo. Laimei, sužalojimai, padaryti ant veido, buvo nežymūs, vyriškis atsisakė vykti į Kėdainių ligoninės priėmimo skyrų, todėl reikiama medicininė pagalba buvo suteikta vietoje.

Naktį, apie 1 val. buvo gautas pranešimas, kad Vydūno g. 6 esančiame Kėdainių pagalbos šeimai centre, merginai, lipant laiptais, iš nešiojamo krepšio kūdikiams, kurį ji laikė rankose, iškrito dviejų mėnesių mažylis. Krisdamas kūdikis susižalojo galvą. Nukentėjusysis buvo atvežtas į Kėdainių ligoninės priėmimo skyrių, vėliau išgabentas į Kauno klinikinę ligoninę. Manoma, jog tai galėjo būti nelaimingas atsitikimas.

Naujųjų metų sutikimas – be incidentų

,,Naujųjų metų sutikimas prie Kėdainių miesto eglės Didžiosios Rinkos aikštėje buvo šventiškas,  žmonės kultūringai linksminosi, šoko. Susirinkusieji senuosius metus palydėjo ir Naujuosius sutiko šaudydami šventinius fejerverkus bei kitas pirotechnikos priemones, bet jokių nelaimių nenutiko. Metų sandūroje budėjo visų trijų spec. tarnybų ekipažai – rajono policijos, ugniagesių gelbėtojų ir greitosios medicinos pagalbos“, teigė pati prie naujametės eglės buvusi J. Vaišvilienė.

Kiti iškvietimai buvo eiliniai, tai buitinės traumos: žmonės susimušė, nugriuvo. Teko vykti sunegalavus širdžiai, dėl blogos savijautos išgėrus. Kėdainių PSPC Greitosios medicinos pagalbos skyriaus vyresnioji slaugos specialistė pastebi, kad daug iškvietimų būta nereikalingų, pikta, kai žmonės med. pagalbą kviečiasi dėl menko rankos nubrozdinimo, kai tuo tarpu gali būti atvejų, kai medikų pagalbos kitiems reikia daug labiau.

Pirmąją Naujųjų metų dieną medikams teko vykti į dvi gaisravietes. Dotnuvos seniūnijoje, Naujųjų Bakainių kaime degė pirtis ir ūkinis pastatas, bet nukentėjusiųjų nebuvo, o Sirutiškyje sudegė gyvenamasis namas, kuriame šiuo metu niekas negyvena, todėl žmonės nenukentėjo.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams