Ar rūkymo žalą ir nerūkymo naudą

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento interneto svetainėje www.nerukysiu.lt rašoma, jog nėra nežalingo rūkymo būdo, todėl net ir pakeitęs įprastas tabako cigaretes cigaru, pypke, kaljanu ar elektronine cigarete, neišvengsi su rūkymu susijusios rizikos sveikatai.

Reguliaraus rūkymo pasekmės sveikatai priklauso nuo surūkomų cigarečių skaičiaus (patenkančių į organizmą kenksmingų medžiagų kiekio), rūkymo trukmės (stažo) ir individualių organizmo savybių, todėl ne visiems rūkantiems rūkymo sukeltos pasekmės pasireiškia vienodai.

Patrauklia forma informuojama kodėl verta mesti rūkyti, kaip mesti rūkyti, pateikiami patarimai, dalinamasi sėkmės istorijomis. Galima atlikti priklausomybės nuo nikotino, rūkymo tipo nustatymo testus. Sužinoti, kiek sutaupytum jei nerūkytum vieną dieną, savaitę, mėnesį, metus, penkis ar dešimt metų. Kaip keičiasi sveikata metus rūkyti. Kaip įveikti rūkymo badą, metus rūkyti nepriaugti svorio.

Kur kreiptis pagalbos?

Jei nepavyksta pačiam mesti rūkyti, patarimo ir pagalbos gali kreiptis į savo šeimos gydytoją. Įvairią pagalbą metantiems rūkyti Lietuvoje teikia pirminio lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigos, tarp kurių ir VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras, psichikos sveikatos centrai, priklausomybės ligų centrai, visuomenės sveikatos biurai, kitos įstaigos, įmonės ir organizacijos.

Galima klausti specialisto ir atsakymą gauti per 2 darbo dienas arba sužinoti, kur kreiptis pagalbos. Tai puikus informacijos šaltinis tiems, kurie rūko arba nori mesti rūkyti, apie rūkymo sukeliamą žalą ir galimybes gauti pagalbą, norint mesti rūkyti.

Interneto svetainėje www.nerukysiu.lt pateikiami vaizdo filmukai apie rūkymo žalą sveikatai, transliuojami mūsų įstaigoje esančiuose vaizdo ekranuose.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.