Nuo sausio 22 d. Kėdainiuose skelbiama gripo epidemija

Sausio 21 d. administracijos direktoriaus įsakymu yra skelbiama gripo epidemijos Kėdainių rajono savivaldybėje pradžia nuo 2019 m. sausio  22 d.

Gripas – tai ūminė virusinė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu bei viena dažniausių epidemijomis pasireiškiančių ligų. Užsikrėtus ir susirgus gripu, didžiausia grėsmė – sunkios komplikacijos: plaučių uždegimas, širdies raumens uždegimas, galvos smegenų ir galvos smegenų dangalų uždegimas, sinusitas, inkstų uždegimas ir kt. Susirgus gripu, gali paūmėti dauguma lėtinių ligų (pavyzdžiui, kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių), kurios taip pat gali lemti žmogaus sveikatos būklės pablogėjimą ar net mirtį.

Kaip gydytis, jeigu susirgau gripu? Pajutus pirmuosius gripo simptomus rekomenduojame kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą. Dažniausiai gydymui yra naudojami antivirusiniai vaistai, kurie gali padaryti lengvesnius ligos simptomus ir padėti greičiau pasveikti. Antibiotikų skiriama tik išsivysčius bakterinės kilmės komplikacijai (pvz., pneumokokinė infekcija).

Gripui būdinga staigi pradžia, aukšta temperatūra (didesnė nei 38°C), sausas kosulys, gerklės, galvos ir raumenų skausmas, nuovargis ir silpnumas. Retai pasitaikantys gripo simptomai yra šleikštulys, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas.

Įvertinant tai, kad šiuo metu poliklinikose lankosi daug žmonių, sergančių gripu ir kitomis kvėpavimo infekcijomis, todėl sunku išvengti kontakto su sergančiaisiais, tačiau galima sumažinti užsikrėtimo riziką laikantis rekomendacijų:

čiaudint, kosint rekomenduojama užsidėti medicininę kaukę;

jei kaukės neturime, tada naudoti vienkartines servetėles;

jei ir servetėlių nėra, tada rekomenduojama kosėti, čiaudėti į sulenktą alkūnę;

rekomenduojama dažnai ir kruopščiai plauti rankas;

reguliariai vėdinti patalpas ir drėgnu būdu valyti liečiamus paviršius;

sergantys žmonės turėtų likti namuose ir nekontaktuoti su sveikais žmonėmis;

vengti masinių susibūrimo vietų ir taip saugotis ne tik gripo, bet ir kitų virusinių peršalimo ligų.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.