Daugėja sergančiųjų gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Kėdainių skyrius informuoja, kad mūsų rajone ketvirtą metų savaitę buvo stebimas ryškus sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) padidėjimas. Net 66,36 proc. sergančiųjų sudaro vaikai. Gripas diagnozuotas 14,9 proc. pacientų nuo bendro susirgimų skaičiaus.

Ketvirtąją savaitę gripo ir ŪVKTI sergamumo rodiklis rajone pasiekė 215,06 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Trečiąją sausio mėnesio savaitę jis buvo 163,0.

Sausio 21–27 dienomis gripas diagnozuotas 149 asmenims, iš jų – 86 vaikams (0–17 metų), ŪVKTI – 847 pacientams (iš jų – 575 vaikams).

Iš viso rajone šiomis ligomis sirgo 996 kėdainiečiai, iš jų – 661 vaikas.

Pasaulio sveikatos organizacija skiepus pripažįsta veiksmingiausia gripo specifine profilaktikos priemone. Skiepai apsaugo nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Reikia maždaug dviejų savaičių, kad žmogaus organizme susidarytų antikūnai kovai su gripo virusu.

Nuo šių ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų patariama saugotis ir kitais būdais, pasirenkant paprastas, tačiau gana efektyvias priemones.

  • Tinkama apranga. Drabužiai, liečiantys kūną, turėtų būti iš natūralaus pluošto, nes tik tokie geriausiai padeda išsaugoti šilumą. Reikėtų dėvėti sezonui tinkamus rūbus bei apavą. Šaltu oru, net ir trumpam išbėgant į lauką, reikėtų apsivilkti šiltais drabužiais ir apsiauti tinkama avalyne.
  • Asmens higiena. Žmogus turėtų dažnai plauti rankas – grįžęs namo, atėjęs į darbą, ypač jei važiavo visuomeniniu transportu. Jei tenka kur nors liesti turėklus ar kitus daiktus viešoje vietoje, nereikėtų rankomis čiupinėti nosies ir burnos.
  • Kontakto su sergančiaisiais vengimas. Visiems kolektyvų nariams patariama vengti čiaudinčių ar kosėjančių asmenų, kurie gali užkrėsti jau turimu virusu. Svarbu nepamiršti kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo ir žinoti, kad saugus atstumas nuo sergančiojo yra ne mažiau kaip 1 m.
  • Sergant neiti į kolektyvą. Pajutus peršalimo simptomus rekomenduojama likti namuose, ne tik dėl to, kad taip greičiau pasveikstama, bet ir dėl kartu dirbančių ar besimokančių asmenų gerovės.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kėdainių skyriaus informacija