Tradiciškai bus paminėta Tarptautinė odontologų – Šv. Apolonijos diena

Tradiciškai, vasario 9-ąją, VšĮ Kėdainių PSPC dantų gydymo skyriaus odontologų iniciatyva,  minima Šv. Apolonijos diena, kuri laikoma dantų ir dantų gydytojų globėja.

Kaip sakė dantų gydymo skyriaus vedėja Rūta Lavrukėnienė, noras, minėti Šv. Apolonijos dieną kilo 2003 metais, kai netekome net dviejų, kėdainiškių labai mylimų gydytojų odontologių  – Onutės Navakauskienės ir Vidos Morkūnaitės. Viena iš jų – O. Navakauskienė buvo palaidota būtent Šv. Apolonijos dieną. ,,Tuomet ir kilo mintis, galbūt reikėtų kiekvienais metais, būtent šią odontologams skirtą dieną, prisiminti visus odontologus, jų padėjėjus, dantų technikus, dirbusius mūsų skyriuje, jau išėjusius Anapilin. Ši tradicija išliko iki šios dienos. Tik deja, buvusių kolegų, kuriuos tenka prisiminti jų profesinę dieną, sąrašas vis ilgėja“, – teigė R. Lavrukėnienė.

Kaip kasmet, taip ir šiemet – šiais metais Odontologų dienos išvakarėse, šiandien, vasario 8-ąją, 18 val. Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje vyks užsakytos Šv. Mišios už mirusius dantų gydymo skyriaus gydytojus odontologus, odontologo padėjėjus ir dantų technikus, prašant sveikatos ir stiprybės ir gyviems šios profesijos atstovams. Į Šv. Mišias kviečiami atvykti ne tik dantų gydymo skyriaus darbuotojai, bet ir kiti šios profesijos specialistai, kurie yra rajono odontologų bendruomenės atstovai.

Po Šv. Mišių tradiciškai aplankomi Anapilin išėjusių skyriaus odontologų kapai Kauno g., Dotnuvos g. bei Daškonių kapinėse, uždegamos atminimo žvakelės.

Prieš keletą dienų, savo profesinės šventės proga, odontologai lankėsi Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, kur žiūrėjo vieną žymiausių miuziklų ,,Džekilas ir Haidas“, sukurtą pagal Roberto Louiso Stevensono mistinę novelę „Nepaprasta daktaro Džekilo ir misterio Haido istorija“.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams