Nauja Kėdainių krašto dailės draugijos narių kūrybinių darbų paroda

Kėdainių PSPC pasipuošė nauja Kėdainių krašto dailės draugijos narių kūrybinių darbų paroda. Tai jau trečioji šios draugijos narių darbų paroda šioje įstaigoje. Ankstesnių metų darbuose vyravo peizažai, gėlės ir pan., pernai grožėjomės tapybos plenero ,,Mūsų piliakalniai” kūrybinių darbų paroda, skirta Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Šiemetinėje parodoje, kurioje savo darbus eksponuoja ir draugijos senbuviai, ir naujokai – prieš keletą metų ir naujai sukurti darbai.

Į draugijos narių akiratį pakliuvo Kėdainių rajono Akademijos, Kalnaberžės, Apytalaukio, Lančiūnavos, Sirutiškio dvarai ar jų fragmentai, Šv. Jurgio bažnyčia, taip pat Birutės kalnas, Tolminkiemis. Darbuose atsiveria įvairių metų laikų Lietuvos gamta, saulėlydžiai prie upės, ežero bei Baltijos jūroje. Užfiksuoti tie mūsų kraštovaizdžio motyvai, kurie tarsi kasdien nepastebimi, bet atvaizduoti subtiliais teptuko potėpiais ir įrėminti drobėje, kviečia atidžiau pažvelgti į nepakartojamą mūsų gamtos grožį.

Darbai puošia Kėdainių PSPC Pediatrijos, Terapijos, Dantų gydymo, Psichikos sveikatos skyrius, Psichiatrijos dienos stacionarą, vaikų ir suaugusiųjų registratūras.

Parodoje eksponuojama 13-os autorių beveik 60 tapybos darbų. Parodai savo darbus skyrė šie autoriai: Albina Mackevičienė, Leokadija Mockienė, Sonata Kriščiūnienė, Aloyzas Budrys, Aldona Tunkūnienė, Nijolė Railaitė, Liucija Saveikienė, Aleksandra Maksimec, Nijolė Sujetova, Michalina Višniauskienė, Daiva Bernotavičienė, Danutė Vitkauskienė, Vladislava Šimokaitienė.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams