Vasario 20 dieną rajone skelbiama gripo epidemijos pabaiga

Nuo trečiadienio, vasario 20 dienos, rajone atšaukiama gripo epidemija. Šiemet ji truko beveik mėnesį – nuo sausio 22-osios.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Kėdainių skyriaus duomenimis,  sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) Kėdainių rajone nuo 5-osios metų savaitės nuosekliai mažėja ir 7-ąją metų savaitę jau buvo mažesnis už epideminį ir siekė 87,67 atvejus – 10 tūkst. gyventojų per savaitę (6-ąją metų savaitę rodiklis buvo 120,71 atvejo 10 tūkst. gyventojų per savaitę).

Susirgimai gripu praėjusią savaitę sudarė 7,6 proc. visų susirgimo atvejų (ankstesnę savaitę buvo 17,7 proc.). Iš viso rajone buvo užregistruoti 375 susirgimai ŪVKTI (ankstesniąją savaitę – 460) ir 31 gripo atvejis (6-ąją metų savaitę – 99). Vaikai (0−17 m.) sudarė 52,7 proc. susirgusiųjų.

Į VšĮ Kėdainių ligoninę dėl gripo kreipėsi du asmenys. Vienas iš jų buvo hospitalizuotas.

Sergamumo gripu ir ŪVKTI rodikliui nebesiekiant epideminio lygio ir atsižvelgiant į tai, kad sergamumas jau tris savaites iš eilės nuosekliai mažėja, nutarta skelbti gripo epidemijos pabaigą Kėdainių rajono savivaldybėje.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.