Naujas liftas – pacientų ir medikų patogumui

VšĮ Kėdainių ligoninės laboratorinio-stomatologinio korpuso dalyje, pristačius priestatą, įrengtas ir šią savaitę atidarytas ilgai lauktas objektas – naujas liftas. Naujuoju liftu, kurio labiausiai laukė neįgalieji ar judėjimo problemų turintys pacientai, vyresnio amžiaus gydymo įstaigų lankytojai bei medikai galės pasikelti į viršutinius pastato aukštus, kuriuose yra VšĮ Kėdainių PSPC dantų gydymo skyrius, Kėdainių ligoninės dantų protezavimo skyrius, abiejų gydymo įstaigų kasos bei administracija.

Liftu – gydytis ar protezuoti dantis

,,Šitam korpusui liftas yra labai reikalingas. Labai džiaugiuosi, kad tai yra antra ir jau įgyvendinta  viso korpuso renovacijos sudedamoji dalis. Liko mažytė smulkmena – baigti renovuoti visą korpusą, – juokavo Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė, pridūrusi, jog pacientai naudojasi liftu jau vien todėl, kad antrame aukšte dirba gydytojai odontologai, trečiame aukšte – dantų protezavimo paslaugas teikiantys specialistai. Dažniausiai dėl šių procedūrų kreipiasi vyresnio amžiaus žmonės, kuriems patogu naudotis liftu. ,,Ar patys medikai naudosis šiuo liftu, priklausys nuo to, ar jie propaguoja sveiką gyvenimo būdą ar ne“, – pažymėjo A. Rimkevičienė.

Buvo neišvengiamai reikalingas

Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas paantrino, jog naujas liftas buvo labai reikalingas.  Tai vienas iš pagrindinių įrenginių šiame korpuse, kadangi neįrengus tinkamo lifto, nebuvo galima daryti viso pastato rekonstrukcijos, patalpų pertvarkymo. Šis liftas yra standartinis, todėl su bet kokiu vežimėliu bus galima juo naudotis savarankiškai, be niekieno pagalbos. ,,Senasis liftas buvo viduryje patalpų, mes negalėjome įrengti laboratorijos pagal reikalavimus, kadangi liftu naudojasi pašaliniai žmonės, jie vaikšto per laboratorijos patalpas, o tai yra nepageidautina, nes galima lengvai įnešti infekciją. Atsiradus naujam liftui pastato pakraštyje, mes galime toliau vykdyti korpuso rekonstrukcijos darbus. Ir turint mažiau lėšų, galėsime remontuoti kiekvieną patalpą atskirai, atsižvelgiant į projekto sprendimus. Prie visų kitų gerų darbų, kurie buvo padaryti Kėdainių ligoninėje, atsirado dar vienas“, – kalbėjo S. Skausminas.

Tarnaus 25 metus ir ilgiau

Liftas pakankamai greitas, gali vežti po 8 keleivius vienu metu – pakelti 630 kg svorio. Neturėtų susidaryti ir eilės, nes jis šiuolaikinės kartos ir turi pakeleivingą surinkimą tiek kylant aukštyn, tiek leidžiantis žemyn. Jis dvigubai daugiau gali aptarnauti keleivių nei ankstesnis liftas. ,,Iš tiesų, darbas nebuvo labai paprastas, paprasčiau būtų dirbti naujame pastate, nes čia pirmiausia reikėjo ir pastatą pritaikyti, bet viskas manau baigėsi sėkmingai, todėl noriu palinkėti, kad visi ilgai šiuo liftu džiaugtųsi. Liftas yra toks įrenginys, kuris tarnauja daug metų, jo eksploatacija galima 25 metus, bet kaip praktika rodo, jis gali veikti ir 30-40 metų“, – sakė UAB ,,Kauno liftai“ generalinis direktorius Jonas Guzavičius.

Rekonstrukcijos darbai pajudėjo

,,Man tikrai džiugu, kad rekonstrukcijos darbai šiame pastate pajudėjo, apie tai mes esame kalbėję su vienos gydymo įstaigos direktore ir su kitos gydymo įstaigos direktoriumi – šį korpusą mes vis dėlto turime sutvarkyti ir sutvarkysime. Langai pakeisti, liftas įrengtas ir visiškai pritariu ligoninės direktoriui S. Skauminui, kad dabar galima ir turint mažiau lėšų, dalimis, pradedant pirmuoju aukštu, daryti viso pastato rekonstrukciją, jei nepavyktų gauti visam projektui reikiamų lėšų. Tikiuosi, kad tiek liftas, tiek korpusas po kelerių metų bus kaip naujas ir mes džiaugsimės juo“, – teigė rajono meras Saulius Grinkevičius.

Beveik pusė lėšų iš rajono savivaldybės

Į simbolinį naujojo lifto atidarymą atvyko Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė, administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė, skyriaus pavaduotojas Algimantas Gedgaudas, UAB ,,Kauno liftai“ generalinis direktorius Jonas Guzavičius, VšĮ Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė bei VšĮ Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas.

Iš viso naujojo lifto įrengimo ir priestato darbai kainavo 103 tūkst. 873 eurų, iš kurių lifto įrengimui atsiėjo 48 tūkst. eurų (be PVM).Beveik pusė lėšų – 45 tūkst. eurų skyrė Kėdainių rajono savivaldybė, likusi pinigų suma gauta iš Valstybės investicijų projektų įgyvendinimo programos.

Senasis liftas bus išmontuotas, kadangi jam daugiau nei 40 metų, jis dažnai genda, todėl atsiradus naujam, bus nebereikalingas. Jo vietoje pagal projektą yra suprojektuotos patalpos. Neįgalieji, norintys patekti į liftą, turės pasinaudoti išoriniu pandusu, įrengtu prie Kėdainių PSPC centrinio įėjimo. Neužilgo prie naujojo lifto prieigų bus užbaigtas ir pėsčiųjų takelis.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams