Slaugytojoms skirti sveikinimai, koncertas ir konferencija

Gegužės 9 d. VšĮ Kėdainių PSPC vyko konferencija ,,Slaugytojas – svarbus sveikatos priežiūros sistemos narys“, skirta Tarptautinei slaugytojų dienai, kurią organizavo Lietuvos slaugos specialistų organizacijos Kėdainių PSPC Pirminė grupė. Kėdainių ligoninės salėje susirinkusius visų specializacijų slaugytojas pasveikino Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė, vyriausioji slaugos administratorė Laima Antanaitienė, Kėdainių PSPC LSSO pirminės grupės pirmininkė Sandra Rimkuviene. Tarptautinės slaugytojų dienos proga susirinkusioms slaugytojoms koncertavo Kėdainių šviesiosios gimnazijos moksleiviai.

Dėkojo už darbą ir šypsenas

Sveikindama slaugytojas artėjančios šventės proga Kėdainių PSPC direktorė A. Rimkevičienė apgailestavo, kad tarp salėje sėdinčių slaugytojų labai jaunų veidų nematanti. ,,Nežinau ar jaunos slaugytojos nenori dirbti Lietuvoje, bet labai džiaugiuosi, kad jūs esate čia. Iš tikrųjų sveikatos priežiūroje neužtenka gydytojo. Be slaugytojo darbo, be nuolatinio rūpinimosi pacientu – pasiekti gerų rezultatų labai sunku. Ačiū jums, kad jūs esat su mumis, kad jūs kiekvieną dieną einate į darbą ir sugebat šypsotis, sugebat rūpintis ne tik pacientais, bet ir šalia dirbančiu gydytoju, savo šeima bei vaikais. Būkit sveikos, būkit stiprios, būkit laimingos ir dar ilgai būkit jaunos“, – slaugytojoms linkėjo įstaigos vadovė.

Kėdainių PSPC vyriausioji slaugos administratorė Laima Antanaitienė pasidžiaugė, kad ,,mūsų šiandien tiek daug. Kad mes sugebame vienu metu ir dirbti, ir dalyvauti konferencijoje, ir šypsotis, ir pacientus aptarnauti bei teikti visos dienos paslaugas net nuotoliniu būdu“. Slaugytojoms ji palinkėjo, kad su gamta atgimtų naujos jėgos, kad namai būtų saugi užuovėja, o baltas angelas, dangaus pasiuntinys, saugotų, globotų, neapleistų.

Artėjančios šventės proga atvyko pasveikinti Kėdainių Šviesiosios gimnazijos moksleiviai. Koncertavo  Šviesiosios gimnazijos mišrus choras, vadovė Sigita Aukštiejūtė-Morkūnienė, akordeonu grojo Povilas Neliupšis, dainavo Morta, kuriai gitara pritarė Lukas.

Konferencija – aktualiais klausimais

Susirinkusioms konferencijos dalyvėms apie slaugytojų atstovavimo patirtis ir iššūkius kalbėjo VšĮ Kėdainių PSPC Pirminės grupės pirmininkė Sandra Rimkuvienė, apie pragulų profilaktiką: mokslo įrodymais pagrįstas rekomendacijas pasakojo UAB Molnlycke Healt Care atstovas Darius Šidlauskas. Su mitybos terapija insultu sergantiems pacientams supažindino UAB Nutricia atstovė Natalija Kapustina. Daug naudingos informacijos apie geriatrinio ligonio slaugą pateikė VšĮ Kėdainių ligoninės gydytoja geriatrė Rasa Maselienė. Apie vyresnio amžiaus žmonių rijimo sutrikimų paplitimą kalbėjo UAB Nutricia atstovas Donatas Duobinis, apie šiuolaikinių stomos priežiūros priemonių pa(si)rinkimo galimybes – UAB Medplast Baltic gyd. Kęstutis Kondrotas, apie emocijas ir jausmus slaugytojų darbe – VšĮ Kėdainių ligoninės medicinos psichologė Tamara Mišeikienė. Slaugytojų patiriamo nerimo, streso darbe ypatumus aptarė Kėdainių PSPC slaugos paslaugų namuose tarnybos vadovė Sandra Rimkuvienė.

Diskutuota tema ,,Slaugos paslaugų plėtra ir slaugytojų indėlis gerinant gyventojų sveikatą. Iššūkiai ir galimybės“.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams