Kviečiame būsimuosius tėvelius!

Startuoja Kėdainių rajono Motinystės mokyklos užsiėmimų ciklas būsimosioms mamoms ir tėveliams. Programos „Sveikos gyvenimo pradžios skatinimas“ tikslas – siekti, kad besilaukiančios kūdikio Kėdainių rajono poros, moterys ir jauni asmenys pagilintų turimas, įgytų naujų teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, būtinų mažylio sveikos gyvenimo pradžios užtikrinimui. Programa finansuojama iš Kėdainių rajono savivaldybės 2019 metų biudžeto lėšų, skirtų Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos sveikatos projektams, todėl teoriniai ir praktiniai užsiėmimai dalyviams yra nemokami.

Užsiėmimų ciklą sudaro susitikimai su medikais ir kitais specialistais kartą per savaitę, aptariant vaikučio laukimo laikotarpiui aktualiausias temas bei apsilankymas akušerijos ginekologijos skyriuje. Įgyvendinant veiklas, prioritetas skiriamas fizinio aktyvumo/ mankštos ir natūralaus maitinimo skatinimui, kūdikių saugaus prieraišumo formavimui šeimoje, emocinės sveikatos stiprinimo propagavimui. Taip pat aptariama, kokie fiziologiniai pakitimai vyksta moters organizme nėštumo metu, kokie vaisiaus vystymosi ypatumai, kaip vyksta gimdymas ir kaip jam pasiruošti, bendros žinios apie naujagimį, jo priežiūrą bei skiepus. Motinystės mokyklos lankytojų pageidavimu į užsiėmimų ciklą įtraukta tema apie naujagimių gaivinimą ir pirmąją pagalbą.

Kiekvieno užsiėmimo metu yra galimybė dalyvauti praktinėse pratybose „Mankšta iki gimdymo“. Naudojant specialias priemones (gymnic kamuolius, lazdeles, juostas ir kt.) jaukioje aplinkoje užsiėmimus veda sveikatos specialistė. Jei nėščioji prieš pastodama buvo fiziškai aktyvi, patariama toliau išlaikyti fizinį aktyvumą, tik sumažinti krūvio intensyvumą. Jei iki nėštumo nesportavo – fizinį krūvį padidinti palengva, bet pradėti mankštintis niekada nevėlu, tik rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju, ar nėra nėštumo komplikacijų, ar leidžiama saikingai sportuoti. Praktinių kineziterapijos pratybų „Mankšta iki gimdymo“ laikas derinamas įvadinio užsiėmimo metu!

Teoriniai užsiėmimai vyks 16 val. Kėdainių ligoninės salėje, Budrio g. 5 (I aukštas). Eiliškumas gali keistis!

05.21 – „Kūdikių saugaus prieraišumo formavimas šeimoje”.

05.28 – „Pasiruošimas gimdymui. Gimdymas“.

06.04 – „Natūralus maitinimas“.

06.11 – „Naujagimio priežiūra“.

06.18 – „Kūdikio masažas ir mankšta“.

06.25 – „Atsipalaidavimo, kvėpavimo ir vaizduotės pratimų praktikumas”.

07.02 –  Vizitas Kėdainių ligoninės akušerijos ginekologijos skyriuje.

07.09 – „Pirmoji pagalba. Kūdikių gaivinimas“.

Daugiau informacijos: tel.  8 674 12369, www.sveikiked.w3.lt, motinyste@yahoo.com.

Naujienas ir galimus pasikeitimus sekite čia: https://www.facebook.com/sveikiked/

Danutė Šilkaitienė, Kėdainių rajono Motinystės mokyklos vadovė