Prisijungė prie ,,Europos testavimo savaitės“

VšĮ Kėdainių PSPS Psichikos sveikatos skyrius prisijungė prie antrosios pavasario ,,Europos testavimo savaitės“, kuria buvo siekiama informuoti apie ŽIV, ir paskatinti kuo daugiau žmonių išsitirti dėl ŽIV, o esant teigiamam tyrimo rezultatui – gauti nemokamą gydymą.

ŽIV greitieji testai buvo neigiami

Psichikos sveikatos skyriaus socialinė darbuotoja Lina Dubauskienė kartu su sveikatos mokymo organizatore Danutė Šilkaitienė testavimo savaitės metu atliko ŽIV greituosius testus, vyko prieštestinis bei potestinis konsultavimas. Atlikti ŽIV greitieji testai buvo neigiami.

Europoje ŽIV diagnozuojama per vėlai: daug žmonių vis dar nežino, kad yra užsikrėtę, be to, kuriems pirmą kartą nustatyta ŽIV infekcija – liga jau yra pažengusi, kas atitolina efektyvaus gydymo galimybes. Tai reiškia, kad daug žmonių nėra atlikę ŽIV tyrimo ir sveikata susirūpina, tik atsiradus tam tikriems požymiams ar simptomams.

Per minutę, anonimiškai ir nemokamai

ŽIV statuso žinojimas leidžia nuo užkrėtimo apsaugoti savo artimuosius, laiku gauti gydymą ir sustabdyti ŽIV ligos progresavimą, ŽIV užsikrėtusiai nėščiai moteriai užkerta galimybę ŽIV užkrėsti savo kūdikį. Rajono gyventojai raginami išsitirti dėl ŽIV per 1 minutę, anonimiškai ir nemokamai, gydytojo siuntimas nereikalingas.

Kaip atliekamas greitasis ŽIV testas?

Testui atlikti imamas kapiliarinis kraujas (iš piršto), naudojamos vienkartinės priemonės, jo patikimumas – 99,96 proc. Greitasis ŽIV testas nustato ŽIV antikūnus organizme, kurie aptinkami praėjus 3-4 savaitėms nuo galimo užsikrėtimo. Laikas nuo užsikrėtimo iki testais aptinkamo antikūnų kiekio nustatymo vadinamas inkubaciniu („lango“) periodu, todėl greitąjį ŽIV testą kviečiame atlikti ne anksčiau nei praėjus 3 savaitėms nuo rizikingo elgesio. Testo atlikimo metu užtikrinamas konfidencialumas, suteikiama ikitestinė ir potestinė konsultacija.

Norintys turi galimybę pasidaryti greitąjį ŽIV testą VšĮ Kėdainių PSPC Psichikos sveikatos skyriuje, Budrio g.5, kreiptis reikėtų į socialinių darbuotojų kabinetą Nr.1 (anonimiškai), telefonas pasiteirauti 8 347 50645.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.