Pagalba onkologinėmis ligomis sergantiems asmenims

 

VšĮ Kėdainių PSPC vykdomas projektas: ,,Psichologinės ir socialinės pagalbos teikimas  onkologinėmis ligomis sergantiems asmenims“. Projekto tikslas – teikti psichologinę ir socialinę pagalbą sergantiems onkologinėmis ligomis. Projekto laikotarpis – nuo 2019 m. balandžio iki 2020 m. rugpjūčio mėn. Projektą vykdo VšĮ Šeimos santykių institutas. Projekto partneriai: VšĮ Kėdainių PSPC, VšĮ Jonavos PSPC bei VšĮ Kaišiadorių PSPC.

Projekte dalyvauja ir kėdainiškiai

Psichologinė (individuali ir grupėje) ir socialinė pagalba bei motyvavimas bus suteikta 100 asm., gyvenančių Jonavos, Kaišiadorių ir Kėdainių raj. kaimo vietovėse, turinčiose ne daugiau kaip 6000 gyventojų, iš jų projekte dalyvaus 27 Kėdainių rajone gyvenantys asmenys.

Šiame projekte dalyvaujantys asmenys galės gauti 10 individualių psichologo konsultacijų, kurių trukmė po 1 valandą ir 1 motyvacinę konsultaciją, Taip pat galės dalyvauti savitarpio paramos grupės susitikimuose 1 kartą per mėnesį – bus skirta 15 užsiėmimų po 2 valandas.

Kaip pastebi projekto socialinė konsultantė Kėdainiuose – VšĮ Kėdainių PSPC bendrosios praktikos slaugytoja Audronė Kugienė, susirgus onkologine liga, žmogui sukeliami įvairūs jausmai – nerimas, baimė, pyktis, neviltis. Kiekvienas iš mūsų išgirdę šią diagnozę reaguojame skirtingai, o patiriami jausmai baugina ir gali atrodyti neįveikiami, todėl labai svarbu laiku ir tinkamai suteikti psichologinę pagalbą, nes tai gali pagerinti asmens, sergančio šia liga, sveikatą ir gerovę.

Gali kreiptis telefonu

Norintys dalyvauti šiame projekte Kėdainiuose, dėl registracijos į grupę, prašome kreiptis į A. Kugienę telefonu: (8 611) 84397. Projekto socialinė konsultantė prašo šeimos gydytojų, ypač dirbančių rajono ambulatorijose, kurie turi onkologinėmis ligomis sergančių pacientų, kad jie rekomenduotų kreiptis į ją. ,,Turėdama kontaktus, aš susisieksiu su šiais ligoniais, užregistruosiu juos konsultacijoms su psichologu jiems tinkamu laiku. Pacientai gali skambinti ir po darbo valandų, išskyrus savaitgalius“, – teigė projekto socialinė konsultantė.

Pagrindiniai mūsų rajono projekto dalyviai – tai Kėdainių rajone gyvenantys asmenys, kuriems konsultacijos bus suteiktos Kėdainių PSPC patalpose, o Kėdainių mieste gyvenantiems onkologiniams pacientams, kurie galbūt gydosi Kauno onkologinėje ligoninėje ar Kauno klinikose, konsultacijos bus teikiamos Kaune.

Teikia psichologinę pagalbą

Norintys gauti pagalbą, gali kreiptis onkologine liga susirgę ir prieš 5, 7 metus ar šią diagnozę išgirdę visai neseniai. Tarp projekto dalyvių daugiausiai moterų, bet sąrašuose yra ir vyrų. Dažniausiai moterims diagnozuoti krūtų piktybiniai navikai. Dalyvių amžius įvairus – jauniausiai pacientei dar nėra 30 metų, o vyriausiai – apie 70 metų. Ateityje grupėse numatoma teikti ne tik psichologinę, bet ir socialinę pagalbą, pagal poreikį kviestis svečių – gydytojų specialistų. Onkologiniams pacientams, kuriems šiuo metu taikomas specialus gydymas, individualios konsultacijos bus priderintos prie jų galimybių atvykti sutartu laiku. Svarbu laiku ir tinkamai suteikti psichologinę pagalbą, kuri padėtų ieškoti būdų įveikti onkologinės ligos keliamus iššūkius.

Konsultacijos vyksta suaugusiųjų poliklinikoje kabinete Nr. 5, o grupės užsiėmimai – Kėdainių PSPC Psichiatrijos dienos stacionare.

Pagalba teikiama nemokamai

,,Projekto dalyvės patenkintos, kad būtent dėmesys skiriamas joms, kad turi su kuo išsikalbėti. Grupės susitikime man pačiai buvo džiugu išgirsti, kaip jos gražiai bendrauja, kaip susipažįsta, dalinasi turima patirtimi ir išgyvenimais, o po susitikimų tampa draugėmis, kurias sieja ta pati liga. Pasibaigus pirmam susitikimui birželio 10 d. jos jau visos laukia antrojo grupės susitikimo, kuris įvyks liepos 15 d. ir kuriame užsirašė dalyvauti visos 100 procentu“, – teigė projekto socialinė konsultantė A. Kugienė.

,,Svarbu, kada pagalba nemokama ir nukreipta į rajono gyventojus, nes daugeliui projekto dalyvių būtų neįmanoma atvykti į Kauną ar Vilnių ir patiems ieškotis pagalbos. Jeigu būtų surinka dalyvių  grupė kaimo vietovėje, mes galėtume vykti ir į rajono ambulatoriją, kad pagalba būtų suteikta kuo arčiau paciento. Išgirdus diagnozę – vėžys, žmogui reikia labai įvairiapusiškos pagalbos: ne tik mokytis valdyti emocijas, bet ir gauti labai paprastos buitinės informacijos, kurios kasdienybėje gydytojai onkologai bei slaugytojos neturi laiko suteikti“, – patvirtino individualią psichologinę pagalbą teikianti VšĮ Šeimos santykių instituto gydytoja psichoterapeutė Dalia Lenčiauskienė.

Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams

image description