Kėdainių PSPC gimtadienio proga – sveikatingumo žygis

Tęsdami tradiciją švęsti įstaigos gimtadienį kitaip nei visuomet, ir šiais metais spalio 1-ąją, minint Kėdainių PSPC 22-ąjį gimtadienį, visi įstaigos darbuotojai buvo pakviesti leistis į sveikatingumo žygį. Šiemet sveikatingumo žygį į Babėnų mišką su edukacinėmis stotelėmis parengė Greitosios medicinos pagalbos skyriaus specialistai su palaikymo komanda. Buvo ne tik naudinga, bet ir linksma, ir nors lynojo rudeninis lietus, bet šventinės nuotaikos jis nesugadino.

Į įstaigos gimtadieniui skirtą žygį, surengtą po darbo, apsiavę sportinę avalynę, su kuprinėmis ant pečių, susirinko nemažas būrys medikų iš visų Kėdainių PSPC skyrių – pediatrijos, terapijos, dantų gydymo, psichikos sveikatos, Greitosios medicinos pagalbos, taip pat centro administracijos atstovai bei po keletą atstovų iš rajono ambulatorijų.

Žygio metu buvo surengtos keturios stotelės su edukacinėmis pamokėlėmis bei netikėtomis užduotimis, kurias įveikus, laukė finišas. Kad būtų smagiau, į žygį, dalyviai leidosi dainuodami.

Pirmoje stotelėje teko suteikti pirmąją pagalbą iš miško atbėgusiai ir užspringimo ženklą demonstruojančiai ,,nukentėjusiajai“. Išvydus žmogų, kuris yra visiškai užspringęs, nekosti, bet rodo ženklą – sukryžiuotas ant  kaklo rankas, niekada nereikia klausti: kas atsitiko? Žmogų reikia raminti, sakant, kad aš tau padėsiu. Šioje situacijoje ir buvo pademonstruota, kokius veiksmus reikia daryti, gaivinant užspringusį žmogų. Savo žinias ir veiksmus geriausiai pademonstravo odontologai.

Antroje stotelėje žygio dalyvių laukė ranką ,,susižeidusi“ moteris. Pirmosios gelbėti ir stabdyti kraujavimą puolė ambulatorijose dirbančios bendrosios praktikos slaugytojos. GMP skyriaus specialistai pademonstravo, kaip lauko sąlygomis stabdyti kraujavimą bei dėti įtvarą ant sužeistos rankos.

Trečioje stotelėje teko įveikti dar vieną užduotį – ,,gaivinti“ be sąmonės ant žemės gulinčią senyvo amžiaus moteriškę. Teko įsitikinti, ar jį sąmoninga, šuktelti: ,,ar viskas gerai“, papurtyti už pečių ir galiausiai pradėti gaivinimą, atliekant krūtinės paspaudimus ir įpūtimus. Visą gaivinimo seką pademonstravo GMP skyriaus specialistai.

Ketvirtoje ,,šypsenos“ stotelėje dantų gydymo skyriaus odontologai pažymėjo, kokią didelę reikšmę turi žmogaus šypsena, o odontologai savo darbe stengiasi, kad jų pacientai, tarp jų ir medikai, galėtų džiaugtis gražia šypsena. Juk su šypsena kiekvienam lengviau gyventi ir bendrauti. Tądien šypseną kėlė pasidalintos istorijos iš medikų ir pacientų bendrystės.

Finišo stotelėje, įveikusius visas užduotis, žygio dalyvių laukė garuojanti vakarienė – ant laužo išvirta kareiviška košė, žygio dalyviai vaišino vieni kitus savo atsineštais sveikais užkandžiais.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams