Europos ŽIV testavimo savaitės rezultatai

Artėjant Pasaulinei AIDS dienai, kuri buvo minima gruodžio 1-ąją,visą savaitę, nuo lapkričio 22 iki 29 dienos, jau kelintus metus iš eilės buvo organizuojama Europos ŽIV testavimo savaitė, prie kurios renginių aktyviai prisidėjo ir VšĮ Kėdainių PSPC. ŽIV testavimo savaitės metu buvo atlikti 144 ŽIV greitieji testai (99 moterims ir 45 vyrams), iš kurių 1 rastas teigiamas. Diagnozės patvirtinimui bus atliekami kiti – ŽIV diagnozę patvirtinantys ar atmetantys laboratoriniai tyrimai. Taip pat atlikti 95 hepatito C testai, iš kurių 4 teigiami, kiti – neigiami, 45 hepatito B testai, iš kurių 2 teigiami, kiti – neigiami bei 25 sifilio testai, kurie buvo visi neigiami.

ŽIV testavimo savaitės tikslas – informuoti visuomenę ir sveikatos priežiūros specialistus apie ŽIV ir hepatitus, ištyrimo naudą ir paskatinti kuo daugiau žmonių atlikti ŽIV ir hepatitų tyrimą, o esant teigiamam tyrimo rezultatui, gauti nemokamą gydymą.

Psichikos sveikatos skyriaus socialinė darbuotoja Lina Dubauskienė ir sveikatos mokymo organizatorė Danutė Šilkaitienė apsilankė Kėdainių mieste bei rajone esančiose socialinės, reabilitacijos ir apgyvendinimo paslaugas teikiančiose įstaigose bei centruose. Šių įstaigų darbuotojams, gyventojams bei lankytojams nemokamai ir anonimiškai buvo atliekami greitieji ŽIV ir hepatitų B ir C testai. Visą ŽIV testavimo savaitę anonimiškai šie testai buvo atliekami ir Kėdainių PSPC sveikatos kabinete.

Visiems besitiriantiems suteiktos ikitestinio ir potestinio konsultavimo paslaugos, taip pat suteikta visa informacija apie tolimesnius tyrimus radus teigiamus rezultatus ir pan., dalinama informacinė-prevencinė medžiaga (lankstinukai, skrajutės), prevencinės priemonės.

Greitai, anonimiškai ir nemokamai ŽIV testai įprastai atliekami VšĮ Kėdainių PSPC Psichikos sveikatos skyriuje, kreiptis į 1 kab. pirmadienį-penktadienį nuo 8 iki 15.30 val.; tel. 8 (347) 50645.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.