Apie vaikų burnos higieną – vaikams ir jų tėvams

Šių metų pavasarį bei rudenį (spalio, lapkričio mėn.), kaip ir praėjusiais metais, toliau buvo vykdoma Kėdainių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų Burnos higienos programa. Šia programa siekiama sumažinti Kėdainių rajono savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų burnos ligų paplitimą ir intensyvumą. Programą vykdė Kėdainių PSPC dantų gydymo skyriaus burnos higienistės Inga Barvainienė ir Gilmutė Čiukevičienė kartu su Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistėmis. Kaip teigė Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Daiva Mickevičienė, šiais metais buvo susitikta su daugiau nei 2 tūkst. įvairaus amžiaus rajono vaikų ir 900 jų tėvelių. Apsilankyta Josvainių gimnazijoje, Kėdainių ,, Ryto“ progimnazijoje, Surviliškio V. Svirskio, Miegėnų, Truskavos pagrindinėse mokyklose, vaikų darželiuose ,,Aviliukas“, ,Vyturėlis“, ,,Obelėlė“, ,,Pasaka“ ir kt.

Pamokėlių metu vaikai buvo mokomi taisyklingo dantų valymo su šepetėliu ir pasta.

Norintiems burnos higienistės su dantų apnašas nudažančiomis medžiagomis tikrino, ar teisingai vaikai valo dantis. Išskalavus burną, jei dantys švarūs, jie būna balti, senos dantų apnašos nusidažo melsva, o naujos (vienos dienos) rausva spalva. Tuomet vaikai aiškiausiai pamato ar jie moka valytis dantis ir kurios vietos yra neišvalytos, kur kruopščiau reikia valyti. ,,Teoriškai jie tarsi ir supranta, kaip taisyklingai valytis dantis, bet praktinių įgūdžių jiems labai trūksta. Taip pat ėjome į tėvų susirinkimus, aiškinome tėveliams, kad labai svarbu vaikams iki 7-8 metų padėti išsivalyti dantis, nes vaikai patys to gerai nepadaro. Vaikai dažniausiai išsivalo tik priekinius viršutinius dantis. Buvo keletas vaikų, kurie prisipažino, kad jie iš viso neturi namuose dantų šepetėlio“, – atkreipė dėmesį burnos higienistė I. Barvainienė.

Susitikimų metu visi ugdymo įstaigas lankantys ir jose besimokantys vaikai gavo dovanėlių: dantų šepetėlius su smėlio laikrodžiais, knygutes su smagiomis užduotėlėmis apie dantukų priežiūrą, kurias dovanojo Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.