Karantino dienomis – nesilankyti gydymo įstaigoje

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad nuo kovo 16 d. koronaviruso infekcijos (COVID-19) paveiktomis teritorijomis laikomos visos šalys.

Grįžusiems iš užsienio šalių 14-os dienų saviizoliacija yra privaloma.

Jei po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – karščiavimas, kosulys, gerklės skausmas ar apsunkintas kvėpavimas, nedelsiant skambinat nemokamu trumpuoju numeriu 1808 arba Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąja linija  tel. +370 618 79984  ir  +370 616 94562 (visą parą).

VšĮ Kėdainių PSPC medikai įspėja pacientus karantino dienomis nesilankyti gydymo įstaigoje, nesikreipti dėl specialistų konsultacijų, skiepų, dantų protezavimo, iš anksto paskirtus vizitus atidėti vėlesniam laikui. Su šeimos gydytojais konsultuotis nuotoliniu būdu – pacientams bus išrašomi elektroniniai receptai, išduodami nedarbingumo pažymėjimai. 

Į Kėdainių PSPC prašome skambinti šiais telefonais:

suagusiųjų registratūros telefonais: 8 (347) 61 434, 8 (612) 04 039;
vaikų registratūros telefonu: 8 (347) 61 555;
dantų gydymo registratūros telefonais: 8 (347) 52 633, 8 (347) 57 477.

Atvykusius į Kėdainių PSPC, pasitinka medikų komanda, kuri vykdo pacientų rūšiavimą ir suteikia reikiamą informaciją. Atsiprašome pacientų, jei dėl to kyla nesklandumų ar sunkiai pavyksta prisiskambinti į registratūrą – vakar strigo laidinis ir mobilus telefono ryšys.

Rajono gyventojai raginami nevykti į rajono ambulatorijas ar medicinos punktus, kur skubi medicininė pagalba neteikiama. Pacientus, atvykusius  į ambulatoriją, prašome laikytis nurodymų: susisiekti su medikais ant ambulatorijos durų nurodytais telefonais, o prie durų pasitikus medikui, atsakyti į užduodamus klausimus.    

Mobilios medicinos paslaugos rajono gyventojams nebus teikiamos.  

VšĮ Kėdainių PSPC inform.