Kasmetinis profilaktinis moksleivių sveikatos tikrinimas – atidėtas

Kasmet, dar nepasibaigus mokslo metams, VšĮ Kėdainių PSPC Pediatrijos skyriaus gydytojai primindavo tėveliams apie kasmetinį profilaktinį moksleivių ir darželinukų sveikatos tikrinimą, kadangi tai privaloma atlikti iki rugsėjo 15 dienos. Tradiciškai vaiko profilaktinės sveikatos patikros vykdavo baigiantis mokslo metams ar prasidėjus vasaros atostogoms.

​Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad karantino metu ir 3 mėnesiai po jo nebus taikomas reikalavimas vaikams, ugdomiems pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo programas, turėti galiojantį Mokinio sveikatos pažymėjimą. Tai sudarys sąlygas vaikams, kurių sveikatos pažymėjimo galiojimo laikas baigėsi, o profilaktiškai pasitikrinti sveikatos dar negali dėl ribotų gydytojų galimybių šią paslaugą suteikti, sėkmingai dalyvauti ugdymo procese.

Šis sveikatos apsaugos ministro, valstybės ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į tai, jog karantino metu kelis mėnesius visų profilaktinių sveikatos patikrinimo paslaugų teikimas buvo sustabdytas.

Kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas, kurio metu įvertinama bendra sveikatos būklė, privalomas visiems mokiniams, dalyvaujantiems ikimokykliniame, priešmokykliniame ir bendrajame ugdyme, pažymų apie sveikatos būklę reikalauja ugdymo įstaigos.

Profilaktinė vaiko sveikatos patikra tiek pas šeimos gydytoją, tiek pas gydytoją odontologą yra nemokama, nes vaikai draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Mokinio sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo dienos.

Visi duomenys, susiję su mokinio sveikatos pažymėjimu, tvarkomi elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad profilaktinį vaiko sveikatos patikrinimą atliekantis šeimos gydytojas ir gydytojas odontologas duomenis apie vaiko sveikatos būklę įveda į elektroninį vaiko sveikatos pažymėjimą. Taip užtikrinamas sveikatos duomenų konfidencialumas, o ugdymo įstaigos gauna tikslias rekomendacijas dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei nurodymus, kokių pirmosios pagalbos priemonių reikėtų imtis, jei vaikui prireiktų skubios pagalbos mokykloje (pavyzdžiui, dėl alergijos ar lėtinių ligų) ar kokios būtų specialiosios rekomendacijos vaikui, sergančiam lėtine ligą (pvz. cukriniu diabetu, bronchine astma ar kitomis).

Kada prasidės kasmetinis profilaktinis moksleivių sveikatos patikrinimas Kėdainių PSPC, informuosime atskirai. Prašome sekti mūsų informaciją viešojoje erdvėje.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.