Josvainių ambulatorijoje – nauja šeimos gydytoja

VšĮ Kėdainių PSPC Josvainių ambulatorijoje pradėjo darbą nauja šeimos gydytoja – Indrė Stukienė. Šiais metais Lietuvos sveikatos mokslų universitete ji baigė šeimos medicinos rezidentūrą. Josvainių ambulatorija yra jos pirmoji, kaip šeimos gydytojos darbovietė.

Dar besimokydama rezidentūroje I. Stukienė sekė darbą siūlančius skelbimus, todėl Kėdainių PSPC pasiūlymas dirbti šioje ambulatorijoje jai tiko. Rytinėmis valandomis gydytoja priima pacientus. Pasibaigus pacientų priėmimo laikui, tvarko medicininę dokumentaciją. Gydytoja yra kilusi iš Plungės, šiuo metu gyvena ir į darbą važinėja iš Kauno.

Šeimos gydytoja darbą pradėjo po karantino, ekstremalios situacijos metu, ne pačiu palankiausiu medikams laikotarpiu. Gydytoja pamažu susipažįsta su josvainiečiais ir visas savo profesines žinias ir gebėjimus skiria jų sveikatos problemų sprendimui. Konsultuoja nuotoliniu būdu ir tiesiogiai bendraudama su pacientais ambulatorijoje.

Gyd. I. Stukienė sakė žinojusi nuo vaikystės, kad bus gydytoja ir tikslingai to siekė. Šeimos gydytojo kvalifikaciją pasirinko dėl to, kad tai įvairiapusis darbas, nes tenka po truputį būti  įvairių sričių specialistu. Ją labiau traukė darbas ne stacionare, bet poliklinikoje, nes kai žmonės ateina iš savo namų, jie kitaip jaučiasi, nei gulėdami ligoninėje. Juk niekada nežinai, koks pacientas šiandien pravers kabineto duris ir kokių turės nusiskundimų. Gydytojos pacientai yra nuo gimimo iki pat senatvės. Bet jai smagiausia dirbti su vaikais, paaugliais, nes jų negalavimai lengvesni ir jie pasveiksta daug greičiau, o tai labiausiai ir džiugina gydytoją. Vyresniame amžiuje išryškėja ne tik sveikatos problemos, bet ir socialiniai dalykai – vienišumas, žmonės gyvena vieni, neturi darbo, todėl labiau įsijaučia į savo ligas. Su tokiais žmonėmis reikia kitaip bendrauti, o jie ir nori daugiau bendrauti, deja, pokalbiams ribotas laikas. O jų negalavimai yra standartiniai, daugiausiai lėtinės ligos – nugaros skausmai, širdies, plaučių problemos, diabetas.

Gydytoja džiaugiasi draugiškai priėmusiu Josvainių ambulatorijos kolektyvu, čia jaučiasi komandinis darbas, o jai neseniai pradėjusiai dirbti ir nepažįstant apylinkės, tai labai padeda.

Šeimos gydytoja pastebi, kad dalis pacientų  koronoviruso nebijo, jie iš viso netiki šio viruso buvimu, jie labai nori ateiti pas gydytoją į kabinetą, net apsaugines veido kaukes atėję nori nusiimti, o kiti daro viską, kad būtų saugūs.

Labiausiai savo pacientams šeimos gydytoja Indrė Stukienė linki sveikatos, kantrybės ir pozityvumo.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.