Nemokama nacionalinė psichologinės pagalbos platforma Pagalbasau.lt

Siekiant sumažinti koronaviruso (COVID-19) sukeltas neigiamas pasekmes šalies gyventojų emocinei sveikatai ir skatinti gyventojų informuotumą apie psichikos sveikatą, visuomenei pristatyta atsinaujinusi nacionalinė platforma – Pagalbasau.lt.

Pagalbasau.lt svetainėje atsakius į pateikiamus klausimus, bus galima įsivertinti savo emocinę būseną. Interaktyviame žemėlapyje galima rasti išsamią informaciją apie pagalbos sistemą Lietuvoje – pagalbą teikiančių įstaigų adresus, kontaktinius duomenis ir teikiamas paslaugas.

Svetainėje pateikiama informacija negali pakeisti specialisto pagalbos ir atliekamo diagnostinio įvertinimo. Svetainė yra skirta suprasti ir įsivertinti savo ir aplinkinių asmenų psichikos sutrikimus. Jei įtariamas psichikos ar elgesio sutrikimas ir reikalinga pagalba, reikėtų kreiptis į psichikos sveikatos centro, prie kurio gyventojas yra prisirašęs, specialistus. Svetainė Pagalbasau.lt buvo sukurta visoje Lietuvoje paskelbus karantiną, o dabar pristatyta atnaujinta versija su papildomomis funkcijomis. Svetainė prieinama nemokamai visiems šalies gyventojams.

VšĮ Kėdainių PSPC teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų suvestinė 2020 m. spalio 5 – 9 d.

Sveikatos priežiūros specialistaiPacientų, kuriems suteikta paslauga, skaičiusIš jų profilaktiniai
Šeimos gydytojai31321061
Šeimos gydytojai (ambulatorijos)1445271
Vaikų ligų gydytojai698576
Gydytojai chirurgai87 
Gydytojai akušeriai ginekologai72 
Gydytojai psichiatrai408 
Gydytojai odontologai373126
Slaugytojas diabetologas24 
Psichiatrijos dienos stacionaras39 
Iš viso59052034