Kėdainiai pažengė į priekį skiepydami prioritetinių grupių gyventojus

Šiandien, sausio 21 d., Kėdainiuose pradedami skiepyti vyresni nei 80 metų amžiaus grupės gyventojai. Tam šiuo metu Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras gali paskirti daugiau kaip 100 vakcinos dozių pirmajam skiepui. Pačius vyriausius mūsų rajono žmones į Pirminės sveikatos priežiūros centrą kviečia jų šeimos gydytojai.

Paskiepyti visi pažeidžiamiausios grupės asmenys

Sprendimas priimtas tik paskiepijus antrosios prioritetinės grupės asmenis: socialinių globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai bei socialines paslaugas namuose teikiantys darbuotojai mobilaus punkto ir karščiavimo klinikos medikai bei pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos bei šias paslaugas teikiantys darbuotojai, kiti asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, vaistininkai.

Parinko vietą masinei vakcinacijai

Kėdainių rajono savivaldybė apsisprendė, kur skiepys kitus prioritetinių grupių gyventojus.  Praeitą savaitę  visuotiniam skiepijimui parinkta tinkamiausia vieta  – Suaugusiųjų ir jaunimo ir mokymo centras (S. Dariaus ir S. Girėno 52). Vieta yra gerai žinoma gyventojams, ji yra patogi atvykti ir nuosava transporto priemone, ir viešuoju transportu. Pastato nereikia nuomoti ar kaip nors ypatingai ruošti. Labai svarbu per masinę vakcinaciją kuo saugiau ir patogiau aptarnauti didelį kiekį žmonių. Šiame pastate yra galimybė panaudoti didelį fojė bei šalia esantį koridorių. Ten bus įrengti reikalingi plastikiniai atitvarai, įkurtos darbo vietos medikams ir  laukimo vietos žmonėms.

Kitus pakvies tik gavę naują vakcinos dalį

Masinis brandaus amžiaus gyventojų vakcinavimas tęsis nuo vasario 8‒15 dienos. Viskas priklausys nuo to, kaip į Kėdainius bus pristatyta COVID-19 vakcina. Paskirstymai bus atlikti tik gavus naujus vakcinos kiekius. Pacientų grafikai bus sudaromi išankstinėje pacientų registracijos informacinėje sistemoje. Vakcinacijos grafikai bus publikuojami viešai, į juos galės registruotis tik numatyto amžiaus asmenys. Asmenys patys galės registruotis į viešai prieinamus laikus arba juos registruos šeimos gydytojai, slaugytojai.

Prioritetų eilės sąraše aukščiau esantys asmenys visada turi pirmumą būti paskiepyti. Jie bus skiepijami nepriklausomai nuo to, kodėl anksčiau nebuvo paskiepyti: ar tai buvo nedarbingumas, išvyka, ar tiesiog nenoras skiepytis, ar kitos priežastys. Tokiems asmenims pareiškus norą skiepytis bus paskirtas laikas atvykti.

Kėdainių rajone skiepijimą yra pavesta organizuoti Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centui.

Įvertinusi savo technines, žmogiškųjų išteklių, prioritetinių grupių dydžių ir kitas aplinkybes, įstaiga vakcinavimo procesą organizuoja taip, kad jis atitiktų konkrečius mūsų rajono gyventojų poreikius.

Šiuo metu naudojama „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina ją atšildžius galioja 5 dienas, vakcinai taikoma sudėtinga „šalčio kelio“ logistika. Lietuvos gaunamas „BioNTech“ ir „Pfizer“ bei „Moderna“ vakcinų kiekis yra nedidelis, todėl svarbu, kad nei viena vakcinos dozė nebūtų sugadinta.

Administracijos direktoriaus pavaduotojo, pavaduojančio direktorių, Gintauto Muzniko įsakymu sudaryta komisija atlieka patikrinimus įstaigose, kuriose vyksta skiepijimo procesas. Jokių įtarimų ar pranešimų apie galimus piktnaudžiavimo atvejus arba paskiepytus šiuo metu neprioritetinių grupių asmenis rajono įstaigose nenustatyta.

Iš viso rajone jau paskiepyti  794 rajono žmonės: 631 moteris ir 163 vyrai.

Kėdainių rajono savivaldybės inform.