Kėdainių PSPC GMP skyriaus medikai paskiepyti antrąja COVID -19 vakcinos doze

Sausio 29-ąja antrąją COVID-19 vakcinos doze paskiepyti Kėdainių PSPC Greitosios medicinos pagalbos skyriaus skubiosios medicinos pagalbos specialistai, vairuotojai-sanitarai, Karščiavimo klinikos, procedūrinio kabineto medikai bei kt. Kaip informavo GMP skyriaus vyresnioji slaugos specialistė Jolanta Vaišvilienė, iš viso COVID-19 vakcina pasiskiepijo 26 darbuotojai. Kiti darbuotojai, kurie atvažiuoja dirbti iš kitų miestų, skiepysis Kaune ir Panevėžyje.   

Koronaviruso infekcija sirgo 7 Kėdainių PSPC GMP skyriaus darbuotojai, 12 iš jų antikūnų testas parodė, kad jie yra  persirgę besimptome COVID-19 ligos forma ir įgiję imunitetą šios ligos sukėlėjui.

,,Mūsų įstaigoje GMP skyriaus darbuotojai nuo koronaviruso buvo paskiepyti pirmieji. Nes mes ir esame pirmieji medikai, kurie, vykdami į iškvietimą, palaiko kontaktą su pacientu, dar nežinodami ar jis gali būti užsikrėtęs koronavirusu ar ne. Kiekvieno savo paciento turime saugotis taip, tarsi jis būtų ,,kovidinis“. Gavę pranešimą, kad turime vykti pas sergantį koronavirusu, šalia įprastų apsaugos priemonių  –  vienkartinio chalato, pirštinių, respiratoriaus, skydelio, užsidedame dar ir apsauginį kombinezoną. Dabar jausimės žymiai saugiau. Bet nežiūrint į tai, visas apsaugos priemones naudosime ir toliau, kaip ir priklauso. Po pirmojo skiepo didelių reakcijų nebuvo, tik kai kuriems skaudėjo ranką, kurioje buvo suleista vakcina, bet temperatūra nepakilo nei vienam“, – pasakojo J. Vaišvilienė.

Paskiepyti antrąja COVID-19 vakcinos doze GMP medikai bei kiti darbuotojai sakė, jog šiuo metu jaučiantys tarsi palengvėjimą ir jaučiasi žymiai saugesni, nors visas apsaugos priemones, kokias iki šiol naudojo, naudos ir toliau.  

VšĮ Kėdainių PSPC inform.