Rajono švietimo įstaigų darbuotojai laukia vakcinos nuo COVID-19

Pilnu tempu vyksta nuo sausio 28 d. prasidėjęs rajono švietimo įstaigų darbuotojų tyrimas greitaisiais serologiniais testais. Testai atliekami Kėdainių mobiliajame patikros punkte, esančiame Budrio g. 5, Kėdainiai. Į vietą atlikti greitųjų testų švietimo įstaigų darbuotojams, dirbantiems kaimo vietovėse, vyksta Kėdainių PSPC medikų komanda. Testai atlikti Dotnuvoje, Akademijoje, Labūnavoje, Krakėse, Miegėnuose, Šėtoje dirbantiems švietimiečiams. 

Sausio 28 d. mobiliajame patikros punkte atlikta 19 testų (7 rasta antikūnų), sausio 29 d. – 34 testai (2 rasta antikūnų) sausio 30 d. – 35 testai (6 rasti antikūnai). Vasario 1 d. atlikti 35 testai (7 rasti antikūnai).

Atvykusieji į mobilųjį patikros punktą švietimo įstaigų darbuotojų testavimo greitaisiais testais tvarka buvo patenkinti, visi kalbintieji sakė būtinai skiepysis ir COVID-19 vakcina.

Kėdainių ,,Ryto“ progimnazijos direktorius Albinas Stankevičius su žmona Jūrate, dirbančia bibliotekoje prisipažino, jog koronavirusu nesirgo, COVID-19 testų nesidarė, o jeigu ir prasirgo, tai galėjo būti besimptome forma. ,,Skiepo laukiu be galo“, – sakė A. Stankevičius. ,,Nuo COVID-19 tikrai skiepysiuosi, nes po to būtų ramiau gyventi, o šie testai irgi labai reikalingi. Esame pasiskiepiję ir nuo gripo“, – teigė J. Stankevičienė. ,,Šiandien mokyklą lanko tik apie 20 mokinių, kuriems reikalinga priežiūra mokykloje. Koronavirusu persirgo 3-4 pedagogai, bet tokia forma, jog galėjo dirbti nuotoliniu būdu, trys darbuotojai sirgo iš aptarnaujančio personalo,“ – komentavo ,,Ryto“ progimnazijos direktorius.

Kėdainių specialiosios mokyklos direktorius Juozas Jančius teigė koronaviruso išvengęs, bet pačiame kolektyve buvo nemažai susirgimo atvejų – vieną savaitę sirgo net 7 pedagogai. Laimei, daugiau išvengta mokinių susirgimų – koronavirusu sirgo tik vienas kitas. Karantino metu jie nelankė mokyklos, o dabar mokslas vyksta įprastai, į darbus sugrįžo ir mokytojai. Dėl skiepo nuo COVID -19 kolektyve yra įvairių nuomonių, bet dauguma atsiliepia palankiai. Jis pats asmeniškai pasiryžęs skiepytis nuo COVID-19, nes tai yra pagalba, kurią reikia priimti.

Šėtos gimnazijos pradinių klasių mokytoja Lina Barkauskienė sakė koronavirusu nesirgusi, šiuo metu dirbanti nuotoliniu būdu, o vasario pabaigoje, jei tektų sugrįžti į mokyklą, ji labai norėtų būti jau pasiskiepijusi. Iš Šėtos progimnazijos pedagogų mažai kas sirgo, koronaviruso beveik išvengė ir mokiniai. ,,Aš pati šio skiepo labai laukiu“, – teigė L. Barkauskienė.

Užsiregistruoti tyrimui mobiliajame punkte galima tik internetu, užpildžius specialią anketą interneto tinklalapyje 1808.lt.

Greitieji testai atliekami kasdien nuo 12 iki 15 val.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.

VšĮ Kėdainių PSPC teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų suvestinė 2021 m. sausio 25 – 30 d.

Sveikatos priežiūros specialistaiPacientų, kuriems suteikta paslauga, skaičiusIš jų profilaktiniai
Šeimos gydytojai222391
Šeimos gydytojai (ambulatorijos)92660
Vaikų ligų gydytojai524180
Gydytojai chirurgai81 
Gydytojai akušeriai ginekologai55 
Gydytojai psichiatrai340 
Gydytojai odontologai25927
Slaugytojas diabetologas23 
Psichiatrijos dienos stacionaras40 
Karščiavimo klinika54 
Iš viso4525358