Šiemet netradiciškai minima Tarptautinė odontologų diena

Kasmet tradiciškai, vasario 9-ąją, VšĮ Kėdainių PSPC dantų gydymo skyriaus odontologų iniciatyva buvo minima Šv. Apolonijos diena, kuri laikoma dantų ir dantų gydytojų globėja.

,,Turėjome gražią tradiciją nuo 2004-ųjų metų Odontologų dienos proga susirinkti odontologų bendruomenei Šv. Mišioms, kad paminėtume ir prisimintume Anapilin išėjusius kolegas – odontologus, jų padėjėjus, dantų technikus, dirbusius mūsų skyriuje. Bendrai maldai pakviesdavome kolegas, dirbančius ir privačiuose kabinetuose. Per Šv. Mišias prašydavome sveikatos ir stiprybės esantiems gyviems kolegoms, jų šeimoms. Po Šv. Mišių tradiciškai buvo aplankomi Anapilin išėjusių skyriaus odontologų kapai Kauno g., Dotnuvos g. bei Daškonių kapinėse, uždegamos atminimo žvakelės. Kartais susibėgdavom bendram kavos puodeliui ar po darbų vykdavome į teatrą, – apie profesinės šventės tradiciją kalbėjo Kėdainių PSPC Dantų gydymo skyriaus vedėja Rūta Lavrukėnienė, – mums labai gaila, kad šiuo metu, gyvenant karantino sąlygomis, viso to padaryti negalime, o savo profesinę šventę turime pažymėti netradiciškai, tik mintyse ir širdyje ar pasveikinti kolegas virtualioje erdvėje“.

Savo profesinę šventę dantų gydymo skyriaus odontologai bei padėjėjai pažymi darbo vietose, stengdamiesi dėl savo pacientų. Profilaktiškai tikrinami vaikų dantys bei teikiamos kitos dantų gydymo paslaugos. Laikantis būtinų higienos reikalavimų, po kiekvieno paciento dezinfekuoti patalpas, sumažėjo galimybė priimti pacientų tiek, kiek prieš karantiną galima buvo jų priimti.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.