COVID-19 vakcina pradėti skiepyti rajono švietimo įstaigų darbuotojai

Vasario 10 d., Kėdainių PSPC medikai britų ir švedų bendrovės „AstraZeneca“ sukurta vakcina nuo COVID-19 pradėjo skiepyti rajono švietimo įstaigų darbuotojus. Pirmą kartą skiepijimas vyksta visuotiniam gyventojų vakcinavimui paruoštose patalpose Suaugusiųjų ir jaunimo ir mokymo centre (S. Dariaus ir S. Girėno g. 52). Pirmąja vakcinos doze paskiepyti 50 lopšelių-darželių ,,Žilvitis“, ,,Vyturėlis“, ,,Varpelis“, ,,Pasaka“, ,,Vaikystė“ pedagogai bei kiti darbuotojai, turintys kontaktą su ugdytiniais.

Besiskiepijančių registraciją vykdė bei srautus reguliavo Kėdainių PSPC savanoriai – Saulius Sagatys ir Reda Žigmantaitė.

Kaip sakė Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė, vakcinos, skirtos šitai grupei, gauta 200 dozių. Kad nebūtų netikėtumų, pradedama nuo palyginti nedidelio skaičiaus, 50 žmonių. ,,Kad išėjome skiepyti nuo pirmo iki paskutinio veiksmo į kitą vietą, tai problemų turbūt neišvengsime. Todėl nesinorėtų sukelti nepatogumų ir viską užfiksuoti tinkamai e-sveikatoje. Matysime, kaip mums seksis. Labai tikiuosi, kad jeigu ir bus nesklandumų, sugebėsime juos išspręsti vietoje, kad įvaldytume tą procesą. Žiūrint į ateitį, skiepijamų žmonių skaičius tik didės ir turbūt dirbsime keliomis pamainomis. Žinoma, tai priklausys nuo to, kiek gausime vakcinų. Dėl „AstraZeneca“ vakcinos viešojoje erdvėje yra labai daug visokių nuomonių. Vieną dieną skiepyti siūloma iki 55 m. amžiaus, kitą dieną – iki 65 m. Sveikatos apsaugos ministerija kol kas priėmė sprendimą vadovautis saugiausia vakcinavimo schema – pirmoji siunta bus naudojama skiepyti pedagogus iki 55 metų amžiaus, mes šio nurodymo laikomės“, – sakė A. Rimkevičienė.

Ką tik pasiskiepijusi Lina Mickevičienė iš lopšelio-darželio ,,Pasaka“ teigė, kad šio skiepo labai laukė ir net nedvejodama sutiko skiepytis. ,,Nesigilinau ir nesidomėjau, kokios firmos bus skiepas, nes svarbiausia buvo pasiskiepyti. Noriu apsaugoti savo šeimą, artimuosius ir visą savo aplinką. Jaučiuosi kol kas gerai, manau, kad ir toliau jausiuosi gerai“, – sakė Lina.

Elona Semaškienė iš lopšelio-darželio ,,Varpelis“ sakė, kad kol kas jaučiasi gerai, nors prieš skiepą būta visokių abejonių. ,,Nei mano kolegos, nei artimieji nesirgo koronavirusu. Iš tikrųjų per daug nesidomėjau, kokia čia vakcina – bus kaip bus. Nemanau, kad ji galėtų būti nesaugi. O skiepytis norėjau dėl savo ir kitų saugumo, kad jausčiausi saugi darbo aplinkoje, tarp namiškių, be to, turiu planų keliauti į užsienį“, – kalbėjo Elona.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.