Toliau nuo COVID-19 skiepijami rajono švietimo įstaigų darbuotojai

Toliau gyventojų vakcinavimui paruoštose patalpose Suaugusiųjų ir jaunimo ir mokymo centre (S. Dariaus ir S. Girėno g. 52) nuo COVID -19 skiepijami rajono švietimo įstaigų darbuotojai.

Švietimiečiams skirta „AstraZeneca“ vakcina jau paskiepyti Kėdainių ,,Atžalyno“, Kėdainių šviesiosios, Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos, Kėdainių ,,Ryto“ progimnazijos, Dotnuvos pagrindinės mokyklos, lopšelio-darželio ,,Žilvitis“, Vilainių mokyklos-darželio ,,Obelėlė“,  Kėdainių PRC pedagogai bei darbuotojai ir kt.

Greitaisiais serologiniais testais tiriami Sporto centro, Dailės, Kalbų, Muzikos mokyklų pedagogai.

Pasiskiepyti atvykę ,,Atžalyno“ gimnazijos pedagogai neslėpė, jog jiems skirta vakcina sukelia kai kurių abejonių:

,,Skiepytis privalome ir kito kelio negalime rinktis. Žiniasklaidoje paskleista nuomonė, kad vakcina ,,AstraZeneca“ tinkama žmonėms iki 55 m., o po to išgirsti, kad vis tik ji tinka ir vyresniems, sukelia kai kurių abejonių. Bet reikia pasitikėti vakcina, nes be pasitikėjimo, ypač šiame pandemijos laikmetyje, gali būti dar blogiau“.

„Apmaudu, kad mokytojams skirta vakcina gali būti pati blogiausia. Bet ar ji pati blogiausia, niekas negali pasakyti? Mūsų mokykloje neteko girdėti, kad būtų nusistačiusių prieš skiepijimą“.

„Mano amžius jau virš 60 metų. Būtent šio skiepo aš labai bijau, nes turiu daug ligų, nežinia, kokia gali būti reakcija po to. Bet kito pasirinkimo nėra. Turiu dar mamą, kuriai 90 metų, nors gyvename ne kartu, bet vis tiek privalau skiepytis ir dėl jos, kad ją apsaugočiau“.

Pasidomėjus, su kokiomis mintimis pasiskiepyti atvyko Kėdainių profesinio rengimo centro (PRC) pedagogai, teigė:

,,Aš skiepytis nuo koronaviruso tikrai noriu, nes apie šią ligą turiu patirties – labai sunkiai sirgo mano sūnus, be ligoninės apsiėjo, bet 11 parų išgulėjo visiškai nesikeldamas. Todėl manau, kad  geriau pasiskiepyti ir šios baisios ligos išvengti“.

,,Aš abejojau, o abejones kelia tai, jog vakcinos skirtingos, o šioji – dar ir pigiausia – jos kaina tesiekia maždaug 2 eurus.Tuomet atrodo, kad ji gali būti ir mažiau efektyvi“.

,,Nerimo mokykloje buvo, nes kai kurios pedagogės turi aukštą kraujo spaudimą, todėl jos baiminasi, kad pasiskiepijus, jis dar labiau nepakiltų“.

„Būti paskiepytai vis tiek geriau, negu nesiskiepijus. Nes po to tektų gyventi nuolatinėje baimėje: gal esi užsikrėtęs, gal esi viruso nešiotojas, o jeigu tave užkrės tas, kuris nepasiskiepijęs. O mums nuolat betarpiškai tenka bendrauti su kolegomis, mokiniais, kitais darbuotojais, todėl turime galvoti ne tik apie savo, bet ir visų jų saugumą“. 

VšĮ Kėdainių PSPC inform.