Mobiliajame patikros punkte – greitieji COVID-19 antigeno testai

Nuo pirmadienio, kovo 8-osios, mobiliajame patikros punkte (Budrio g. 5, Kėdainiai) bus atliekami greitieji COVID-19 antigeno testai. Greitieji SARS-CoV-2 antigeno testai yra atliekami pacientui iš nosies landos paimant tepinėlį. Per 15-20 minučių yra gaunamas tyrimo atsakymas.

Tyrimai atliekami esamai COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti.

Šie testai skirti tik prioritetinių grupių asmenų profilaktiniam tyrimui, jie atliekami ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų.

Profilaktiniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) nustatomi asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) darbuotojams; socialinių paslaugų įstaigų, teikiančių socialines paslaugas darbuotojams; švietimo ir kultūros įstaigų darbuotojams; psichologinę, pirminę emocinę pagalbą ar psichoterapijos paslaugas teikiantiems specialistams; individualia veikla užsiimantiems asmenims, kurių veikla nedraudžiama, kai šie asmenys vykdo savo darbinę veiklą Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje ir vykdydami darbo funkcijas turi tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su kitais asmenimis, gaunančiais jų paslaugas.

Ir toliau bus atliekami PGR (polimerazės grandininė reakcija) tyrimai (tepinėlis imamas iš nosiaryklės) asmenims prieš operacijas, stacionarinį bei sanatorinį gydymą ar jaučiant simptomus arba po 5 d. turėjus kontaktą su užsikrėtusiuoju ar įtariamu užsikrėtus COVID-19. Šio tyrimo pagalba yra nustatomas viruso egzistavimas tiriamuoju momentu. Gavus teigiamą testo rezultatą diagnozuojama COVID-19 liga.

Asmenų registracija į mobilųjį punktą vykdoma trumpuoju telefono numeriu 1808 arba elektroniniu būdu, užpildžius specialią anketą interneto tinklapyje 1808.lt. Gavus Karštosios linijos SMS žinutę apie registracijos laiką ir vietą, būtina ją išsaugoti.

Greitas užsikrėtusių asmenų identifikavimas padeda suvaldyti koronaviruso infekcijos protrūkius ir reguliariai stebėti rizikos grupes.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.