Skiepytis nuo koronaviruso turėtų būti privaloma

Praeitą savaitę jau antrąja vakcinos doze pasiskiepijęs medikas, Kėdainių krašto garbės pilietis, Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas Vitolis Laumakys sako, kad reikia saugoti vieniems kitus ir į viską žiūrėti teigiamiau bei daugiau pasitikėti.

Ar laukėte vakcinos?

Tokių klausimų – skiepytis ar ne, man neiškilo. Skiepijamas buvau nuo pat vaikystės, gal nuo dvejų ar vienerių metukų, žinau, kad visą krūvą skiepų gavau. Nematau jokios problemos skiepytis ir nuo COVID-19 taip pat. Penktadienį (kovo 12 d.) pasiskiepijau antrąja vakcinos doze. Man iškilo daug kitų klausimų. Kodėl žmonės pas mus kaip avys −  dėl kokio ,,pletko“ kažko tai nedaro, šiuo atveju ne visi eina skiepytis. Ar kiekvienas mūsų gyvenam tik absoliučiai sau, ar valstybei?  Šito aš nesuprantu. Ar jie nesuvokia, kad tai šalis yra mūsų namai, kad reikia vienam kitą saugoti, stengtis neužkrėsti kito ir žiūrėti, kad pats neužsikrėstum.

Jums teko senjorams skirta vakcina?

„AstraZeneka“ vakcina skiepijasi visa Didžioji Britanija. Ir dėl to jokių problemų. Ir pirma, ir antra doze mane paskiepijo „Pfizer-BioNTech“ gamintojo vakcina. Tai didžiulio JAV koncerno ,,Pfizer“ su Vokietijos įmone ,,BionTech“ sukurta vakcina. Tai yra ir vokiečių indėlis, kurie kartu  pagamino labai gerą vakciną. O aš labai pasitikiu vokišku tikslumu. Gal ji nepatogi dėl praktinio naudojimo, bet koks skirtumas, yra dabar visos priemonės jos tinkamam transportavimui. Aš po pirmojo skiepo nepajaučiau absoliučiai jokios reakcijos. Nežinau, kokios reakcijos sulauksiu po antrosios vakcinos dozės.

Tai skiepytis?

Aš manau, kad skiepytis turėtų būti privaloma. Tu dirbi pas darbdavį, jis už tave atsakingas. Jei nedirbi, gauni pašalpą, tai yra, esi išlaikomas valstybės. O jeigu dabar tu tampi židiniu, nuo kurio gali vėl pradėti atsinaujinti infekcija? Laimei, einam žemėjančion pusėn. Imkim Estijos pavyzdį. Kai pas mus susirgimų buvo tūkstančiais, jie susirgimus skaičiavo šimtais, o dabar pasidarė atvirkščiai. Be apribojimų, laisvai gyvenę estai dabar priversti paskelbti griežtą karantiną. Pasirodo, kad duota beribė laisvė estams nepadėjo.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams