Vakcinos nuo COVID-19 ligos labai laukėme

Praėjusią savaitę pirmąja ,,AstraZeneca” vakcinos doze nuo COVID-19 pasiskiepijusi senjorė, medikė, aktyvi visuomenininkė Irena Leškienė sako, kad skiepytis nuo koronaviruso infekcijos ji labiausiai norėjo ne tik dėl savęs, bet ir dėl anūko. Mat šį balandį ji ketina dalyvauti savo anūko 18-kos metų gimtadienio šventėje ir jaustis saugi. Šį pirmadienį ,,AstraZeneca“ vakcina pasiskiepijo ir jos vyras Gvidonas.

Ar buvo kilę abejonių – skiepytis ar nesiskiepyti?

Nebuvo kilę nė mažiausios abejonės, gavusi kvietimą skiepytis, iš karto sutikau. Mes šios vakcinos abu su vyru labai laukėme.

Ar buvo skirtumas, kokia vakcina skiepytis?

Pasirodžius „Pfizer-BioNTech“ gamintojo vakcinai, galvojau, kad norėsiu skiepytis tik šita vakcina. Tačiau pasirodžius ,,AstraZeneca“ vakcinai skaičiau apie ją nemažai rimtos mokslinės bei populiariosios literatūros ir tai, ką mūsų šalies specialistai rašė ir teberašo. Šiandien galiu pasakyti, kad esu laiminga pasiskiepijusi ,,AstraZeneca“ vakcina. Viešoje erdvėje skelbiamomis ,,pasakomis“ apie šią vakciną aš netikiu, kadangi esu medikė, o buvusių medikų nebūna, medicininius pagrindus turiu, nors čia ne mano specialybė, bet skaitant suprantu ir atsirenku, kokia informacija galima remtis, o kur tik populiariai išsakyta nuomonė. Žmonės kažkodėl bijo šios vakcinos dėl pašalinių reiškinių. Bet tai nėra pašaliniai reiškiniai, kas žmonėms gali pasireikšti pasiskiepijus. Tai galvos skausmas, pakilusi temperatūra ir t. t. Bet tai yra tik organizmo reakcija į tą skiepą. Tiesą sakant ir aš bijojau, jei po pirmojo skiepo ištiktų baisūs skausmai ar pan. Galėjo būti alerginių reakcijų, nes nežinai, kas kam alergiškas. Bet ką darysi, kito kelio nėra. Aš tikiu šios vakcinos saugumu, nes domėjausi jos gamybos procesu.

Ar pajutot bent kokį šalutinį poveikį?

Kol kas jokios reakcijos mano organizmas nepajuto. Net paties dūrio nejaučiau skiepijimo metu. Gal dėl to, kad pasiskiepijusi ramiai pasėdėjau 15 min. ir palaukiau. Po skiepo liepiau pasėdėti ir vyrui. Noriu pasidžiaugti ir padėkoti, kad poliklinikoje labai gražiai organizuotas skiepijimas. Viskas vyksta labai ramiai. Labai malonios slaugytojos, labai gerai viską paaiškina – kur eiti, kur pasirašyti. Dar pasiklausiau jų, kas man rūpi apie skiepus ir jos man labai gražiai ir ramiai viską išaiškino. Praktiškai po 2-3 savaičių po pirmojo skiepo gali jau būti antikūnų. Būtinai darysiuosi testą, kad žinočiau, ar jau galiu susitikti su šeima ar dar turime sėdėti namuose. O mes su vyru ketiname vykti sveikinti anūko su jo 18-tuoju gimtadieniu, todėl mums rūpėjo žinoti, ar po pirmojo skiepo jau turėsime imunitetą. Mes nesimatėme su juo nuo praėjusių metų liepos mėnesio, labai pasiilgome. Liūdna prisiminti, kad vasario pradžioje nuo COVID-19 ligos palaidojau savo seserį. Koronavirusas jai smogė pačia baisiausia ligos eiga ir ji neišgyveno. Todėl iš arti pamačiusi, kokia ši liga negailestinga, visus raginu tik skiepytis.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams