Kasdien matant sunkiai sergančius ligonius, stebina žmonių abejonės skiepytis

Kėdainių ligoninės gydytoja reabilitologė, Covid-19 skyriaus vadovė Raimonda Augienė kasdien susiduria su sunkiai koronavirusu sergančiais, karščiuojančiais ligoniais, kuriems reikalingas papildomas deguonis, labai stebisi, kad žmonės, turėdami galimybę pasiskiepyti nuo šios sunkios bei klastingos ligos, vis dar abejoja ar tai jiems daryti, ar ne. 

,,Šiandien ligoninės Covid-19 skyriuje turime 10 sunkiai sergančių ligonių, tačiau pastaruoju metu jų kiekis vėl ėmė didėti. Buvome apsidžiaugę mažėjančiomis tendencijomis, kadangi porą savaičių ligonių tebuvo tik 5-6, tačiau pastarąją savaitę kasdien vis po 1-2 naujai sunkiai susirgę pacientai atvežami į mūsų skyrių. Liūdina ir tai, kad jaunėja pacientų amžius. Dabar gydomų skyriuje pacientų amžiaus vidurkis yra apie 65 metus: jauniausiam – 53, o vyriausiam – 72 metai.

Labai norėjosi pasidžiaugti, kad  mes tvirtai atsilaikėme prieš didžiąją koronavirusu susirgimų bangą, galėdami pakankamai gerai pagelbėti savo pacientams, o dabar vis neramina šis faktas, kad   pacientų po truputį vėl ėmė daugėti“, – teigė Covid-19 skyriaus vadovė.

Pasak gydytojos, norisi, kad žmonės atsakingai žiūrėtų į savo sveikatą.

,,Mes prisiimame pareigą pacientams pagelbėti kaip galime geresnėmis sąlygomis, rūpintis jų sveikata. Tačiau labiausiai norėtųsi, kad jie iš viso į mūsų skyrių neatvažiuotų ir liktų sveiki. Tai lemia ne tik karantino priemonių taikymas, bet itin reikšmingai ir skiepai nuo COVID-19. Jie lemia kad nesusirgtume, ir patikimai saugo nuo sunkių ligos formų. Labai džiugina, kad mes turime tokią prabangą – gauti vakciną ir apsaugoti save, savo artimuosius, šeimas ir vaikus nuo labai sunkios bei klastingos ligos, tačiau ja reikia ir pasinaudoti.   

Kai mes turime savo kūdikį, rūpinamės juo. Suvokiame, kad vaikas pirmaisiais mėnesiais yra skiepijamas nuo ligų, anksčiau lemdavusių pandemijas, epidemijas ar didelį mirtingumą ar negalią – t. y., tymų, kokliušo, difterijos, tuberkuliozės ir daugelio kitų tam, kad vaikas išliktų sveikas visą gyvenimą. Įprastai mes sutinkame, kad paskiepijus vaiką gali pasireikšti stipresnė organizmo reakcija į skiepą – pvz., vaikas gali sukarščiuoti, tapti verksmingu. Tokiu atveju šie šalutiniai reiškiniai mums nekelia didelio streso, dažniausiai mes žinome, kad nemalonūs reiškiniai praeis per porą dienų, todėl mūsų rajono gyventojai turėtų nusiteikti, kad ir po šios vakcinos nuo COVID-19 gali pasireikšti įprastų, mums jau puikiai žinomų nemalonių reakcijų ir reiškinių. Aukšta temperatūra, kaulų laužymas ir kt. šalutiniai poveikiai įprastai išnyksta praėjus porai dienų po pasiskiepijimo. Tačiau esminis dalykas, kurį reikėtų įsiminti, kad skiepai apsaugos mus nuo šios baisios ligos ateityje ir kad vėl galėsime grįžti į kokybiškesnį ir įprastą gyvenimą“, – patikina gydytoja Raimonda Augienė. 

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams