Rajono meras pasiskiepijo ,,AstraZeneca“ vakcina

LR sveikatos apsaugos ministro įsakymu, į prioritetinių grupių sąrašą pasiskiepyti nuo COVID-19, įtraukti rajono savivaldybių merai ir administracijos direktoriai po to, kai viešai pasiskiepijo prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.  

Pasinaudoti šia teise sutiko Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis ir administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, kovo 29 d., pirmadienį 11 val. atvykę į VšĮ Kėdainių PSPC pasiskiepyti nuo koronaviruso ,,AstraZeneca“ vakcina. Rajono meras Valentinas Tamulis, pasiskiepijęs pirmąja vakcinos doze, ragino visus rajono gyventojus, kuriems priklauso skiepai, aktyviai vakcinuotis, kad kuo greičiau galėtume grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

Ar turėjote abejonių: skiepytis ar nesiskiepyti?

Iš tikrųjų, jokių abejonių neturėjau. Mano nuomonė iš karto buvo – už vakcinaciją. Jau metai gyvename pandemijos laikotarpyje, matome, kiek buvo susirgimų, mirčių. Todėl turbūt yra vienintelis būdas – masinė gyventojų vakcinacija, norint išsaugoti mūsų žmonių gyvybes.

Šiandien džiugu, kad aš gavau pirmąją vakcinos dozę, bet iš kitos gi pusės, neturėčiau turbūt labai džiaugtis, nes kiek dar daug žmonių grupių iš tikrųjų laukia skiepų, nes savo darbe turi daug kontaktų su kitais žmonėmis. Pavyzdžiui, policininkai, gaisrininkai, kurie šiandien dar nėra vakcinuoti, kaip ir daug kitų grupių žmonių. Didelio džiaugsmo nereiškiu, bet kadangi sveikatos apsaugos ministro įsakymu, rajono savivaldybės merai ir administracijos direktoriai esame įrašyti pasiskiepyti prioriteto tvarka, todėl ta proga ir pasinaudojau.

Ar nebijot, kad gali pasireikšti kokių nors komplikacijų, ar specialiai ruošėtės skiepijimuisi?

Jokių abejonių neturėjau dėl būtent šios ,,AstraZeneca“ vakcinos, nes kaip ir kitos vakcinos, taip ir ši, manau jos ne šiaip sau išrastos, pasaulyje jomis vakcinuojami žmonės. Matau, kad ir Kėdainiuose šia vakcina žmonės sutinka skiepytis. Nes likučiai, kurie buvo Kėdainių PSPC ir dar gautų 100 ,,Astra Zeneca“ vakcinos dozių, šiandien bus pabaigti suskiepyti.

Psichologiškai aš nusiteikęs, kad galbūt organizmas kažkaip tai sureaguos – gal kūno temperatūra pakils, gal kaulus kažkiek laužys… Kadangi esu prasirgęs lengva COVID-19 infekcijos forma, todėl nenustebsiu, jei pajusiu kokius nors simptomus. Bet kuriuo atveju ant savo kailio būsiu išbandęs šalutinį šios vakcinos poveikį, tada galėsiu ir kitiems pasakyti. Po koronaviruso ligos neilgai  ,,išsilaikė“ ir antikūnai, nes po trijų mėnesių išsityrus dar jų buvo, bet po keturių mėnesių jau jų praktiškai nebuvo. Galbūt yra tiesos tame, kad antikūnų daugiau turi tie, kurie sirgo sunkesne ligos forma. Aš nusiteikęs bet kokiai organizmo reakcijai, kokia ji bebūtų.

Šiandien visi išgyvename sudėtingą laikotarpį – šalyje pratęstas karantinas, per Velykas vėl negalėsime pasimatyti su artimaisiais. Galbūt jums tenka telefonu daugiau bendrauti su  artimaisiais?

Iš tikrų, išgyvename labai sudėtingą laikotarpį. Žmonės jau labai pavargo nuo tokios situacijos. Jau antros Velykos, kaip artimieji negalės susitikti ir kartu švęsti gražios pavasario šventės. Ypač labai nusivylę vyresnio amžiaus žmonės, kurie tikėjosi, kad bent per šias Velykas pas juo galės atvažiuoti artimieji – vaikai, anūkai… Deja, ir šiemet jie negalės aplankyti. Tai iš tiesų atsiliepia žmonių psichologinei būklei, apie kurią mes mažai kalbame. Šiuo laikotarpiu su artimaisiais man tenka daugiau bendrauti telefonu.

Todėl dar kartą aš labai raginu žmones, kuriems priklauso skiepytis, aktyviai vakcinuotis, kad kuo greičiau galėtume grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

Asta Raicevičienė, atstovė viešiesiems ryšiams